GTX 1050 Ti Düşük GPU Kullanımı Sorunu

sonyalniz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Benim sorunum oyunlarda düşük GPU kullanımı.
Sistem :
  • MSI B350M BAZOOKA AM4
  • MSI GTX 1050TI GAMİNG X 4GB
  • RYZEN 5 1400 3.5 O.C AM4
  • Corsair 8 GB 2400MHZ DDR 4 BELLEK
  • Corsair LE 200 120 GB SSD
  • Corsair VS450 450 WATT PSU 80+
  • Seagate 7200 RPM HHD
  • Corsair SPEC 0.1 KASA
Oyunlarda ayarları yükseltsem de düşürsem de GPU kullanımı düşük. GTA5 Ultrada %77 %96 Arası degişiyor. Ayarları düşürdüğüm zaman GPU kullanımı % 50 ye kadar düşüyor. Tam performans alamıyorum karttan.
Oyunlar:
  • GTA5
  • ETS2
  • CS GO
  • WATCH DOGS
  • ASSETTO CORSA
  • PROJECT CARS
  • PUBG
  • H1Z1
  • LEFT 4
  • FERNBUS

20180130224702_1.jpg

Bellekle ilgili olabilir mi durum?

GTA5 ayarlar ultrada bu degerler.

Ekran kartının %100 kullanımda olmamasının birden fazla sebepleri vardır. Aşağıda saydıklarımın hepsi sizde olacak diye bir şey yoktur. Büyük ihtimalle sorun işlemci fakat kararlı değilim. İşlemci en üst seviye değil. Normalde işlemci kullanımının %100 olması lazım ki karta darboğaz yapsın. Ancak resimde gördüğümüz üzere hala işlemci darboğaz sınırına gelmemiş. Benim tek bir tahminim var, ekran kartı belleğini aşmış olmanız olabilir.
  • İşlemci ekran kartını besleyecek kadar güçlü değildir.
  • Oyunun grafik ayarları maksimum ayarlarda olmayabilir veya düşük çözünürlük sebebiyle, ekran kartı güçlü ise, tam kullanamayabilir.
  • Oyun içi optimizasyon sorunları (Genelde bazı SLI destekli oyunlarda yaşanır)

Ryzen 1200 ile GTX1050Ti'ım darboğaz yapmıyor Ryzen 5 ile mi yapacak?
Bende biliyorum ryzen 5 1400 güçlü bir işlemci fakat gpu düşmesi işlemcide bı yetersizlik oldugunu göstermezmi
Ekran kartının %100 kullanımda olmamasının birden fazla sebepleri vardır. Aşağıda saydıklarımın hepsi sizde olacak diye bir şey yoktur. Büyük ihtimalle sorun işlemci fakat kararlı değilim. İşlemci en üst seviye değil. Normalde işlemci kullanımının %100 olması lazım ki karta darboğaz yapsın. Ancak resimde gördüğümüz üzere hala işlemci darboğaz sınırına gelmemiş. Benim tek bir tahminim var, ekran kartı belleğini aşmış olmanız olabilir.
  • İşlemci ekran kartını besleyecek kadar güçlü değildir.
  • Oyunun grafik ayarları maksimum ayarlarda olmayabilir veya düşük çözünürlük sebebiyle, ekran kartı güçlü ise, tam kullanamayabilir.
  • Oyun içi optimizasyon sorunları (Genelde bazı SLI destekli oyunlarda yaşanır)
Benim işlemcim % 40 ın üstüne cıktıgını nadir gördüm %20 gördüm az once cpu kullanımını ne gibi bir sorun olabilir
Aynı sorun bendede var gtx 1050 ti ryzen 5 1400 gpu 25 oluyor 50 40 geziyor ultrada 80 70 90 oluyor

Herkese merhaba.
Benim sorunum oyunlarda düşük GPU kullanımı.
Sistem :
  • MSI B350M BAZOOKA AM4
  • MSI GTX 1050TI GAMİNG X 4GB
  • RYZEN 5 1400 3.5 O.C AM4
  • Corsair 8 GB 2400MHZ DDR 4 BELLEK
  • Corsair LE 200 120 GB SSD
  • Corsair VS450 450 WATT PSU 80+
  • Seagate 7200 RPM HHD
  • Corsair SPEC 0.1 KASA
Oyunlarda ayarları yükseltsem de düşürsem de GPU kullanımı düşük. GTA5 Ultrada %77 %96 Arası degişiyor. Ayarları düşürdüğüm zaman GPU kullanımı % 50 ye kadar düşüyor. Tam performans alamıyorum karttan.
Oyunlar:
  • GTA5
  • ETS2
  • CS GO
  • WATCH DOGS
  • ASSETTO CORSA
  • PROJECT CARS
  • PUBG
  • H1Z1
  • LEFT 4
  • FERNBUS

Eki Görüntüle 279630

Bellekle ilgili olabilir mi durum?

GTA5 ayarlar ultrada bu degerler.

Sorunu çözebildiniz mi acaba? Aynı sorunu ben de yaşamaktayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı