GTX 1050 Ti düşük GPU kullanımı sorunu

afrasiab

Hectopat
Yer
Fransa Provence 93
Selam forumdaşlar. Benim bir sorunum var:
Düşük GPU kullanımı... Bilgisayarı formatladım Windows 10 Pro orjinal lisanslı. Sadece ekran kartı driver ve 760G chipset driver kurdum. GTA 5 oyununa girdigimde GPU kullanımı %60 ta sabit. Neden acaba? Eksik kurulu bir şey mi var? Hiç anlamıyorum da kusura bakmayın. İnternetten bakıp çözmeye çalıştım ama olmadı. MSI Afterburner ayarlarımı yavaş yavaş getirerek +150 150 yaptım olmadı. Güç seçeneklerinden PCI Express ayarını orta derece güç ayarı yaptım olmadı. Ne yapmalıyım ya da ne kurmalıyım?
Sistem:
RAM: 4x2 8 GB RAM biri G.Skill 1600 MHz biri Kingston 1333.
SSD: James Donkey 240GB SSD 2.5"
HDD: 500+750 GB 2.5" HDD biri 5400RPM biri 7200RPM.
Anakart: Gigabyte GA-78LMT-S2.
İşlemci: Octalcore AMD FX-8300, 3616 MHz (18 X 201)
Ekran kartı: MSI Gaming X 1050 Ti 4 GB OC.
Yukarıda bahsettiğim gibi internetten uyguladığım ayarlar:

msi.png

msi.png
Yok mu yardım edecek bir babayiğit koca forum da?

Son düzenleme:
Hocam başka bir konuda yardım istemiştiniz. Vallahi hiç bilmiyorum konun öne çıkması için yazıyorum. Diyebileceklerim Vsync açıksa kapat veya oyun korsan ise olabilir.

Vysnc nasıl kapanabilir
Ayarlarda grafikleri yükseltip düşürdüğümüz yerde bir yerlerde GTA 5 oynamadığım için bilmiyorum. Bulamadıysanız resim atın yardımcı olabilirim belki.

VSYNC off yap ve gnore suggested limits ayarını on yaparak sorununu çözebilirsin. Oyun ayarlarında belli bir FPS kilidi olduğu için ekran kartın tam güç ile çalışmıyor FPS kilit ayarlarını kapatırsan bu sorunun ortadan kalkar.

Ayarlarda grafikleri yükseltip düşürdüğümüz yerde bir yerlerde GTA 5 oynamadığım için bilmiyorum. Bulamadıysanız resim atın yardımcı olabilirim belki.
Freesync yada Gysnc nasıl kapatılıyor onlarda açıksa sorun oluyormuş bide Nvidia denetim masasından DSR Çarpanlar ayarını açıp bütün kutulara tik koydum.
VSYNC off yap ve gnore suggested limits ayarını on yaparak sorununu çözebilirsin. Oyun ayarlarında belli bir FPS kilidi olduğu için ekran kartın tam güç ile çalışmıyor FPS kilit ayarlarını kapatırsan bu sorunun ortadan kalkar.
deneyeceğim birazdan teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı