GTX 1050 Ti ekran kartı bulunan sistem görüntü vermiyor

Enes873

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle sistemim.
Ekran kartı Zotac GTX 1050 Ti OC Edition 4 GB.
İşlemci i3 6908.
Anakart MSI H110M PRO VD.
RAM G.Skill 2x8 GB.

Dün gece bilgisayarimi kapattim ve su icmeye gittim 2 dk geçmeden aklima bir şey geldi ve PC'yi tekrar açma tusuna bastim ve gorüntü gelmiyordu. Internetten baktiğima göre RAM'de işlemcide veya ekran ksrtinda problem vardi. RAM'leri çıkarıp taktim problem yoktu. Ekran kartını çıkartıp onboarda taktiğimda görüntü alabildim. Eski ekran kartimi da taktiğimda görüntü alabiliyorum. Ama şimdiki 1050 Ti ekran kartimi taktiğimda anakartin VGA ışığı kırmızı yaniyor ve hiçbir şekilde görüntü gelmiyor.(Ekran kartimin fanlari vs her şeyi gayet normal çalişiyor) ve monitörüm bir tık eski olduğu için VGA to HDMI kablosu kullaniyorum. Acaba dönüştürücüde mi sıkıntı var bilemiyorum. Yardım yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam, bu durumda farklı bir dönüştürücüyle denemeden karar vermek doğru olmaz. Önce deneyin sonra bakılır.

Karttaki diğer girişlerde de hata alıyorsanız ya çipte ya belleklerde bir sıkıntı vardır. İşi bilen birine göstermenizde fayda var.
Size şu an önerebileceğim tek şey, yukarıdaki sorunlardan bağımsız olarak, kartın bağlantı pimlerini yani anakarta taktığınız sarı kısımları yumuşak bir silgiyle hafifçe silmeniz. Denemekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı