GTX 1050 Ti ekran kartı fan sesi azaltma

Urfa

Hectopat
Ekran kartı modelim GTX 1050 Ti Aero ITX. MSI Afterburner'dan minimum %35 devire çekilebiliyor. Minimum devirde de oldukça gürültülü (kulaklık takılıyken bile duyabiliyorum) fanı WD-40 ile yağlarsam problem çözülür mü? (Ekstra olarak fan ara sıra garip sesler çıkarıyor)

Ekran kartı modelim GTX 1050 Ti Aero ITX. MSI Afterburner'dan minimum %35 devire çekilebiliyor. Minimum devirde de oldukça gürültülü (kulaklık takılıyken bile duyabiliyorum) fanı WD-40 ile yağlarsam problem çözülür mü? (Ekstra olarak fan ara sıra garip sesler çıkarıyor)
Ben de 1050 Ti kullanıyorum. Bildiğim kadarı ile 0dB ibaresi bulunmayan ekran kartlarının fanları anakarttan veya power supply'dan güç aldığı her saniye dönüyor, bu arada bir kulak çubuğu ile kolonyaya batırarak kanatçıkları temizlemenizi öneririm şahsen ben yaptığım zaman işe yarıyor her ay temizliyorum o iğrenç sesden dolayı.

Ben de 1050 Ti kullanıyorum. Bildiğim kadarı ile 0DB ibaresi bulunmayan ekran kartlarının fanları anakarttan veya Power Supply'dan güç aldığı her saniye dönüyor, bu arada bir kulak çubuğu ile kolonyaya batırarak kanatçıkları temizlemenizi öneririm şahsen ben yaptığım zaman işe yarıyor her ay temizliyorum o iğrenç sesden dolayı.

Yardımın için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı