GTX 1050 Ti ekran kartı fanı çalışmıyor

xachs

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese selamlar. Ekran kartım GTX 1050 Ti Gaming X. Geçenlerde kartıma hava tutarken elim fana değdi ve fan kırıldı. Aynısından internet üzerinden satın aldım.
Yenisi ile değiştirdim ama fanlar dönmedi bayağı bir kontrol ettim ama çalışmadı bende sorunlu diye iade ettim. Yenisini aldım bende farklı bir ürün az önce geldi taktım maalesef ki oda çalışmadı.
Sorun gelen fanlarda mı yoksa karta tanımlama gibi bir şey mi yapmamız lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni gelen fanların bağlantısını düzgün yaptığınızdan emin olun. Daha sonra yük altına sokup kontrol edin. Belli sıcaklıktan sonra fanlar devreye giriyor. Yük altında değilse çalışmaz.

Herkese selamlar. Ekran kartım GTX 1050 Ti Gaming X. Geçenlerde kartıma hava tutarken elim fana değdi ve fan kırıldı. Aynısından internet üzerinden satın aldım.
Yenisi ile değiştirdim ama fanlar dönmedi bayağı bir kontrol ettim ama çalışmadı bende sorunlu diye iade ettim. Yenisini aldım bende farklı bir ürün az önce geldi taktım maalesef ki oda çalışmadı.
Sorun gelen fanlarda mı yoksa karta tanımlama gibi bir şey mi yapmamız lazım?

Sisteminden memmun musun oynlarda kaç FPS?

Yeni gelen fanların bağlantısını düzgün yaptığınızdan emin olun. Daha sonra yük altına sokup kontrol edin. Belli sıcaklıktan sonra fanlar devreye giriyor. Yük altında değilse çalışmaz.
MSI AfterBurner ile test ettiğimde fanlar hiç bir şekilde dönmüyor. iki gelen farklı fanda da denedim.

Sisteminden memmun musun oynlarda kaç FPS?

Evet memnumum. Ekran kartımı ileride güncelleyeceğim ama sorunu düzeltmem lazım. Ağır oyunlara giremiyorum maalesef.
Gaming X kartlarda fanlar 60 derece civarı devreye giriyor diye biliyorum. Oyun falan oynayıp öyle deneyin yani kartı yüke sokun.
MSI AfterBurner ile fanları çalıştırmayı deniyorum. Sanki fan yokmuş gibi hiç bir şekilde tepki bile vermiyor.

Evet memnumum. Ekran kartımı ileride güncelleyeceğim ama sorunu düzeltmem lazım. Ağır oyunlara giremiyorum maalesef.

MSI Afterburner ile fanları çalıştırmayı deniyorum. Sanki fan yokmuş gibi hiçbir şekilde tepki bile vermiyor.

Sürücünüzü DDU ile kaldırıp en güncel sürümü kurabilrsiniz. İşe yaramazsa bir bilen bilgisayarcıya götürün.

Geri
Yukarı