GTX 1050 Ti ekran kartına gelen güç yetersiz mi?

syrus2123

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
İşlemci
i7-3770
Merhaba herkese,
GTX 1050 Ti ekran kartım var. Oyunlarda özellikle CS:GO'da çok aşırı kasma mevcut ve FPS de 100-150 arası keyif aldırmıyor anlayacağınız.
Aldığım ekran görüntüsünü incelerseniz GPU'ya giden güç 35 watt gösteriyor acaba ekran kartıma yeteri kadar güç alamadığı için oyunlarda işlemciye büyük sorumluluk düştüğü için mi ben randıman alamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
PSU:

WhatsApp Image 2022-12-08 at 01.23.06.jpeg

Versatile vrpsu600W-PB 80+ Bronze sertifikalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümürlüğü ve görüntü kalitesini düşürerek FPS’de ne kadar değişiklik olacağıma bak. Eğer çok fark olmuyorsa işlemci limitine takılmış olabilirsin.
1920-1080 de aldığım fps i 1024-768 de alıyorum aynı fps veriyor.
işlemci limiti ile ilgili bir şey yapamazmıyım yani bir çözümü yok mu ?

CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun. Ekran kartını az kullanması normal. İşlemciniz yetersiz kalıyordur.

Şöyle ki kısa süre önce i5-3470 işlemci, GTX 750 Ti 4 GB ekran kartı takılı olduğu dönemde 250-300 FPS alıyordum.
Şimdi işlemci daha üst model ekran kartı da keza öyle yükseltildi fakat FPS de bir düşme gerçekleşti.

YouTube'da izlediğim aynı sistemde yapılan oyun testlerinde CS:GO Full ayarlada 150 FPS verirken ben en Low ayarlarda 100-150 arası bir FPS değeri alıyorum. Ekran kartının sayfasında incelediğim zaman 75W güç harcar diyor. Ama en üstte attığım ekran görüntüsüne bakacak olursanız 35W güç tüketimi mevcut. Bununla bir alakası olabileceğini düşünüyorum. PSU yeteri kadar güç sağlayamıyorsa bu işlemci içinde geçerli olur yani kısaca PSU sistemime yeteri kadar güç vermemesinden şüpheleniyorum.

PSU: Versatile vrpsu600W-PB 80+ Bronze sertifikalı.
Bu marka ile ilgili tüm yorumları neredeyse okudum çoğu kişinin çöp diye tabir ettiği kötü bir PSU olduğunu dile getirmişler. Bu da aklımda soru işareti olarak kaldı tabii artık.

Ekran kartı sürücü sorunu da olabilir, bir önceki sürümlerde durum nasıldı.

En güncel versiyonda da aynı en eski versiyonda da
En eski versiyonu kurmadan önce DDU ile grafik kartı sürücü belgelerini sildim sonra 471 versiyonunu yükleyip denedim bir şey fark etmedi.

Sonra tekrar en güncel versiyona çektim 527'ye onda da aynı FPS vermeye devam etti.

Geri
Yukarı