GTX 1050 Ti ekran kartına hangi islemci ve anakart uyumlu olur?

xSwozys

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar baslikta belirttigim gibi toplayacağım. GTX 1050 Ti alacağım onu besleyecek işlemci ve anakart önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyguna bulmadığınız sürece 1050 Ti almak mantıksız. Toplam bütçe nedir PC için?

Arkadaşlar baslikta belirttigim gibi toplayacağım. GTX 1050 Ti alacağım onu besleyecek işlemci ve anakart önerir misiniz?

Kesinlikle 1050 Ti'da ısrarcıysanız aşağıdaki sistemi önereceğim. Ekran kartının eski olduğunu unutmayalım fikrinizi değiştirmek için hala geç değil ama 3 sene önce şu sistemi toplamıştım.

-AMD Ryzen 5 2600X.
-Gigabyte B450M anakart (serisini hatırlamıyorum...)
-MSI 1050 Ti 4 GB.
-Frisby RGB kasa ve 550W PSU
-Kingston 240GB SSD ve 16 GB (8+8) RAM Corsair Vengeance.

FPS değerlerini tam hatırlamasamda oyunlarda iyi iş çıkartıyordu ben memnundum ama sürekli PC değiştirdiğim için sattım. Senin oynadığın oyunlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
(i5 5k-6k serisi içime sinmediği için önermedim güncellik olarak.)

Uyguna bulmadığınız sürece 1050 Ti almak mantıksız. Toplam bütçe nedir PC için?

1850 TL'ye buldum mantıklı mı?

Kesinlikle 1050 Ti'da ısrarcıysanız aşağıdaki sistemi önereceğim. Ekran kartının eski olduğunu unutmayalım fikrinizi değiştirmek için hala geç değil ama 3 sene önce şu sistemi toplamıştım.

-AMD Ryzen 5 2600X.
-Gigabyte B450M anakart (serisini hatırlamıyorum...)
-MSI 1050 Ti 4 GB.
-Frisby RGB kasa ve 550W PSU
-Kingston 240GB SSD ve 16 GB (8+8) RAM Corsair Vengeance.

FPS değerlerini tam hatırlamasamda oyunlarda iyi iş çıkartıyordu ben memnundum ama sürekli PC değiştirdiğim için sattım. Senin oynadığın oyunlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
(i5 5k-6k serisi içime sinmediği için önermedim güncellik olarak.)

Genelde Minecraft Bedwars, Valorant, MTA oynayan birisiyim 1050 Ti yeterli olur mu?

Genelde Minecraft Bedwars, Valorant, MTA oynayan birisiyim 1050 Ti yeterli olur mu?

1050 Ti bunlar için gayet yeterli bir kart ama Valorant oynayacaksan işlemci önemlidir bu yüzden iyi bir işlemci seçmen lazım.

Yeter.1050 Ti ve R3 2200G ile valorant 150-170 fps arası alıyorum.Bence AMD ekran kartlarına bakabilirsiniz, bütçeyi ufak arttırıp rx 580 alırsanız güzel olur fakat temizini bulmanız önemli.

Geri
Yukarı