GTX 1050 Ti FIFA 17 Takılma Sorunu

Monitör'den değil. Passmark var mesela. Siteye girin. Programı indirip test edin. İşlemcinin ekran kartının alacağı puanlar belli. Olması gerekenle arada çok fark varsa sonuca göre tekrar bakarız.
Böyle çıktı hocam.

Dosya Ekleri

• test.jpg
    test.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 130
% 5-10 arasında bir darboğaz söz konusu. Onun dışında bir sorun gözükmüyor. Sistem gayet düzgün çalışıyor. GeForce Experience programını indirip oradan oyunları optimize edin. Yoksa yani. :)
Aslında bu bir sürücü. Temiz kurulum yapın. O sana soracak zaten.

Aslında senin sistemde dahili GPU yok. O sürücü işi nasıl oluyor bilmiyorum. Sonuçta görüntü gelmesi lazım. Onu bir araştırsanız iyi olur. Bende AMD sistem olmadığı için bilmiyorum.

% 5-10 arasında bir darboğaz söz konusu. Onun dışında bir sorun gözükmüyor. Sistem gayet düzgün çalışıyor. GeForce Experience programını indirip oradan oyunları optimize edin. Yoksa yani. :)
Aslında bu bir sürücü. Temiz kurulum yapın. O sana soracak zaten.

Aslında senin sistemde dahili GPU yok. O sürücü işi nasıl oluyor bilmiyorum. Sonuçta görüntü gelmesi lazım. Onu bir araştırsanız iyi olur. Bende AMD sistem olmadığı için bilmiyorum.

Performans 5700 falan gözüküyor sitelerde. Ben test edince 5400 çıktı. O mu oluyor darboğaz? Bu arada ikinci paragrafı açıklar mısınız tam anlamadım? FIFA'daki sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Aynen.

Driver(sürücü) ile ilgili gibi görünüyor sorun. Bu oyunun demosuyla da ilgili olabilir.

Şimdi sizin sistemde tek bir gpu var. Benim İntel işlemci üzerinde de gpu olduğu için temiz sürücü kurulumu yaparken sorun olmuyor. Sizin sistemde nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Açıklaması bu. Ama biraz araştırayım sizin için. Windows ekran kartını direk tanıyıp görüntü veriyordur büyük ihtimalle. Açıkcası bu konuda pek sorun yaşamadığım için nasıl yapıyorlar bilmiyorum.

Aynen.

Driver(sürücü) ile ilgili gibi görünüyor sorun. Bu oyunun demosuyla da ilgili olabilir.

Şimdi sizin sistemde tek bir gpu var. Benim İntel işlemci üzerinde de gpu olduğu için temiz sürücü kurulumu yaparken sorun olmuyor. Sizin sistemde nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Açıklaması bu. Ama biraz araştırayım sizin için. Windows ekran kartını direk tanıyıp görüntü veriyordur büyük ihtimalle. Açıkcası bu konuda pek sorun yaşamadığım için nasıl yapıyorlar bilmiyorum.
Kartta ve monitörde sorun yok yani?

Experience, GeForce Experience indir demiştim ya. Ne oldu o iş? :)
Başka bir oyunda sıkıntı yoksa muhtemelen DEMO ile ilgilidir. Ayrıca Anakart eskiyse şu silgiyle temizleme işini yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı