Çözüldü FIFA 17 Takılma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dmsng

Hectopat
Daha fazla  
  • AMD R9 390x
  • intel i5 6600k
  • 16 GB DDR4 RAM
  • Windows 10

FPS 140'ın üzerinde. Dikkatimi çeken ise çözünürlüğü 4K da yapsam, ultarada ya da lowda oynasam bile grafiklerde ne bir değişiklik ne de FPS'de bir değişiklik oluyor. Diğer oyunlarda (Tomb Raider, GTA V, Witcher 3, Battlefront) gibi oyunlarda GTA hariç ultrada 60 FPS oynayabiliyorum. Sorun yaşamadım hiç. Bir kaç maç yaptıktan sonra sesler geliyor, takılıyor.

Fifa'dan çıkıp akabinde başka bir oyuna giriyorum onda da FPS düşüşleri oluyor başta, 30-40 saniye sonra düzeliyor. Demoda da aynı şeyi yapıyordu. Demoda böyledir dedim full sürümünde aynı problem olmaz diye satın aldım fakat durum bu oynayamıyorum. Benzer sorunla karşılaşan ya da çözüm için önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
6600K gibi bir işlemci 87 dereceye çıkıyorsa sorun vardır. Ekran kartınız da pek serin çalışıyor denemez.

340 FPS ile takılma olmamalı. Oyunu tam ekranda oynuyorsunuz değil mi? Borderless FullScreen değil? Bir de arka planda çalışan uygulamalar neler?

Ben yanlış yazmışım. Ekran kartı, ekran görüntüsünde görüldüğü gibi 81 derece, CPU 52 derece.

Sorun joystickten imiş. Amazon'dan Xbox One Wireless Controller aldım adaptörü ile birlikte. Bir maç sonra sağ analoğu hareket ettirdiğimde oyunda takılma oluyor, sağ analoğu kullanmazsam takılmıyor. Bu ürünün uluslararası garantisi var mı? Yönlendirebilir misiniz bilginiz varsa?
Sürücü sürümü 16.9.2 mi? Bir de ekran kartının markası nedir ? Ayrıca oyun içinde sıcaklık ve frekans takibi yaptınız mı?

MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Markası Asus Direct CU III. Xsplit ile FPS ölçümü yapıyorum. FPS göstergesi, CPU sıcaklığı ve kartın frekansını gösteriyor. Ayrıca Vram. Fakat Vram hep sıfırda. CPU sıcaklığı maksimum 87 derece, frekansın 1000'leri geçtiği oluyor. Afterburner kurdum fakat ayarlardan izlemeye girdiğimde videolarda gösterdiğiniz gibi o kısımda OSD göster kutucuğu yok. Sürücüyü sürekli güncel tutuyorum.

720p de en düşük ayarlara aldım. Bu da afterburner ekran görüntüsü. Hala takılıyor.

FIFA17_2016_10_07_00_51_52_627.jpg

6600K gibi bir işlemci 87 dereceye çıkıyorsa sorun vardır. Ekran kartınız da pek serin çalışıyor denemez.

340 FPS ile takılma olmamalı. Oyunu tam ekranda oynuyorsunuz değil mi? Borderless FullScreen değil ? Bir de arka planda çalışan uygulamalar neler ?

340 FPS ile takılma olmamalı. Oyunu tam ekranda oynuyorsunuz değil mi? Borderless FullScreen değil? Bir de arka planda çalışan uygulamalar neler?

Ben yanlış yazmışım. Ekran kartı, ekran görüntüsünde görüldüğü gibi 81 derece, CPU 52 derece.

Sorun joystickten imiş. Amazon'dan Xbox One Wireless Controller aldım adaptörü ile birlikte. Bir maç sonra sağ analoğu hareket ettirdiğimde oyunda takılma oluyor, sağ analoğu kullanmazsam takılmıyor. Bu ürünün uluslararası garantisi var mı? Yönlendirebilir misiniz bilginiz varsa?

Çözüm
Sorununuz tam anlamıyla çözüldü mü? Ben F310 ile oynuyorum tam manasıyla çıldırmak üzereyim.

Abiler nolur yardımcı olun kafayı yicem. Sorun gamepad'den mi yoksa oyunda mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı