GTX 1050 Ti FiveM'de araç sürerken FPS düşüşü

Sana kısa özet geçeyim, Ryzen 5 1600 1050 Ti sistemim varken yüksek FPS alıp droptan geçemiyordum hatta roleplay serverlerin de oynanamayacak düzeyde, 29 Aralık 2020 tarihiydi sanırsam RX 580 satın aldım FPS sorunu çok az düzelmişti 8 GB RAM olduğu için tam performans sağlanmıyordu onu da yükseltince tamamen düzeldi. Ayrıca oyun işlemci ağırlıklı olsa bile ekran kartı olmadan bir şey yapamıyor.

Hangi server de oynuyor arkadaşın?

Birkaç ay önce kapanan bir serverde MSI 1050 Ti'ım ile rp yapıyordum ara sıra drop olsa da nadir giriyordu ve oynanışı etkileyecek kadar değil bence sizin 1050 Ti'ınızda sorun vardı.Evet sistem istiyor FiveM ancak 1050 Ti'ın kaldırmayacağı şekilde değil.

Birkaç ay önce kapanan bir serverde MSI 1050 Ti'ım ile rp yapıyordum ara sıra drop olsa da nadir giriyordu ve oynanışı etkileyecek kadar değil bence sizin 1050 Ti'ınızda sorun vardı.Evet sistem istiyor FiveM ancak 1050 Ti'ın kaldırmayacağı şekilde değil.
İşlemciniz nedir? Sistem özelliklerini saymadan sadece 1050 Ti demen yanlış olmuş bence işlemci daha önemli.

Alakası yok, 1050 Ti Fivem serverleri için yetersiz (Roleplay Tarzı serverler için yetersiz)
Hayır, gayet yeterli RAM 8 ise hangi ekran kartı olursa olsun o drop girer FiveM oynarken. 2020'nin sonunda 2021'in başlarında bilgisayarımı değiştirmeden önce 1050Tİ i5-7500 16GB 2x8 RAM olarak oyunu çok rahat oynuyordum. Hemen hemen o zamanlar popüler olan her RP sunucusuna katıldım hiçbirinde de sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı