GTX 1050 Ti FiveM'de araç sürerken FPS düşüşü

Hayır, gayet yeterli RAM 8 ise hangi ekran kartı olursa olsun o drop girer FiveM oynarken. 2020'nin sonunda 2021'in başlarında bilgisayarımı değiştirmeden önce 1050Tİ i5-7500 16GB 2x8 RAM olarak oyunu çok rahat oynuyordum. Hemen hemen o zamanlar popüler olan her RP sunucusuna katıldım hiçbirinde de sorun yaşamadım.
Yetersiz, ben 1600 1050ti 8GB RAM ile çok drop yerdim.

RAM yetersiz hocam ekran kartı değil. 8GB ile tanıdığım herkes drop yiyordu, FiveM için şart yüksek RAM.
Hangi server de oynadığın önemli diye boşuna konuşuyorum sanırım ama 1050 Ti ile herkes düşük FPS alıyor şu an 2021 başlarında diyorsunuz ama Nisan ayındayız çok şey değişti fivem de (Sunucularda diyelim) Geçen sene 720P ayarlarda yüksek FPS alıyordum.

Hangi server de oynadığın önemli diye boşuna konuşuyorum sanırım ama 1050 Ti ile herkes düşük FPS alıyor şu an 2021 başlarında diyorsunuz ama Nisan ayındayız çok şey değişti fivem de (Sunucularda diyelim) Geçen sene 720P ayarlarda yüksek FPS alıyordum.
Popüler olan, sayamayacağım kadar çok servera girdim. Ne script sayısı ne de oyuncu sayısı az değildi. Ben high normal karışık 1080p oynuyordum oyunu. Hiçte sorun yaşamadım. RAM çok büyük bir etken diyorum. Sizin sorun yaşamanız herkesin yaşayacağı anlamına gelmiyor, benim sorunsuz oynayabilmem de herkesin sorunsuz oynayabileceği anlamına gelmiyor. Bilgisayardan bilgisayara değişir fakat ben ortalama bir işlemci, 16GB RAM ve 1050Tİ kombinasyonu ile oyunun hala rahatça oynanabileceğini savunuyorum. FiveM 8GB ram varken oynanmaz. Ekran kartının önemli olduğu kadar diğer parçalar da önemli. O zamanlar da HDD ile oynuyordum oyunu SSD'de yer olmadığı için fakat yine de bana bir sorun teşkil etmiyordu bu etken.

Yeni konular

Geri
Yukarı