GTX 1050 Ti Gaming X kırmızı nokta

bimiktardolarr

Decapat
Daha fazla  
Dün gece bilgisayarimi acmak istediğimde önce sinyal yok uyarisi geldi ve bilgisayar tepki vermedi. 2-3 defa acmak icin zorladığım zaman bilgisayar açıldı fakat ekranda kırmızı noktalar vardi (monitörden kaynakli değil) ve ekran gidip gidip geliyordu... İnternette arastirdigimda ekran kartinin bozulduğu bilgisine ulaştım fakat aradan 30 dakika sonra bilgisayarı tekrar açtığımda ekran kartı sorunsuz şekilde çalıştı... Bu ilk defa başıma geliyor... Sizce bunu neden yapmıştır? Su anlik sıkıntı yok kullanıyorum ama kafama takıldı. Her an ekran karti bozulur diye korkuyla oyun oynamamam.

Bunu Technopat'ın önceki eski konularında Recep Baltaş'ta belirtmişti VRAM sorunu diye. Google'a VRAM sorunu yazıp 2. sırada çıkan Technopat konusuna girersen görürsün. Senin mahalle bilgisayarcıların beni ırgalamıyor sürekli her şeye sürücü güncelle diyen bir tayfa var hiçbir şey bildikleri yok mesaj kasmak için saçma sapan spamlamış oluyorlar.

Mesajımda sadece sürücü güncelle ifadesi yok dikkatli okuduysan. Sana hala VRAM sorunlu olmadığını inkar etmedim bu da olasılık. Banane kardeşim seni ırgalamiyorsa beni de senin kaç yaşında olup kaç tane sistem gördüğun ilgilendirmiyor. Orada örnek verdim anlayamadıysan senin sorunun. 100 tane sistem gör bir şey ifade etmiyor. Forumda kimin ne kadar bilgisi var belli oluyor. Mesajımda tek sürücü güncelle diye belirtmedim. Gelip boşuna tartışma çıkarmayın. Konu dışına çikmaya gerek yok.
Hocam sıcaklığım maksimum 38 oldu bu zamana kadar.

Hocam yükte mi boşta mı? Afterburner ile oyunda sicaklik degerlerine bakarsanız en doğru sonuca ulaşırsınız zaten. Eğer yükte 38 oluyorsa zaten kart tam performansını kullanmıyordur. Gaming X dünya ötesi bir soğutmaya sahip değil.

Mesajımda sadece sürücü güncelle ifadesi yok dikkatli okuduysan. Sana hala VRAM sorunlu olmadığını inkar etmedim bu da olasılık. Banane kardeşim seni ırgalamiyorsa beni de senin kaç yaşında olup kaç tane sistem gördüğun ilgilendirmiyor. Orada örnek verdim anlayamadıysan senin sorunun. 100 tane sistem gör bir şey ifade etmiyor. Forumda kimin ne kadar bilgisi var belli oluyor. Mesajımda tek sürücü güncelle diye belirtmedim. Gelip boşuna tartışma çıkarmayın. Konu dışına çikmaya gerek yok.

Hocam yükte mi boşta mı? Afterburner ile oyunda sicaklik degerlerine bakarsanız en doğru sonuca ulaşırsınız zaten. Eğer yükte 38 oluyorsa zaten kart tam performansını kullanmıyordur. Gaming X dünya ötesi bir soğutmaya sahip değil.
yükte hocam.. ve afterburner'daki değerleri söylüyorum

yükte hocam.. ve afterburner'daki değerleri söylüyorum
Yükte 38 olması pek olasi değil %100 kullanimda. Furmark testini dedigim 2 ayarda da yaptınız mı?
FurMark indirip yapabilirsiniz hocam. 1080p kullandığinızı varsayarak 8X MSAA 1080p FHD ve anti alasing off(0X msaa/none) FHD yapmayı deneyin. Fullscreen tikini unutmayın
Test sonuçlarını atarsanız bakarız hocam.

Hocam kavga etmenize gerek yok. İkinizin de dediği doğru. Bende 28 yaşındayım ve 97 yılından beri hep bilgisayarım oldu. VRAM arızası olması ihtimali var. Bizzat yaşadım bunu. Sürücü arızası da olabilir onu da bizzat yaşadım. Bazen sürücüler kendi kendine bozulabiliyor. Nvidia sürücüsünde kendi kendine bozulma olayını bir kere yaşadım. AMD kullanırken 3 kere yaşamıştım.

Hocam kavga etmenize gerek yok. İkinizin de dediği doğru. Bende 28 yaşındayım ve 97 yılından beri hep bilgisayarım oldu. VRAM arızası olması ihtimali var. Bizzat yaşadım bunu. Sürücü arızası da olabilir onu da bizzat yaşadım. Bazen sürücüler kendi kendine bozulabiliyor. Nvidia sürücüsünde kendi kendine bozulma olayını bir kere yaşadım. AMD kullanırken 3 kere yaşamıştım.
hocam 2 gün once guncelledim sürücüleri ondan sonra oldu bu olay. acaba sürücüyü nasil silebilirim

hocam 2 gün once guncelledim sürücüleri ondan sonra oldu bu olay. acaba sürücüyü nasil silebilirim

Konuyu takip ederseniz halledersiniz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı