Çözüldü GTX 1050 Ti görüntü gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmtatlgn20

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba. GTX 1050 Ti sistemimde son birkaç gündür sorun yaşıyorum. Oyun oynarken ve FurMark testinde yaklaşık olarak 5 dakika sonrasında görüntü gidip gelmeye başlıyor. OCCT testlerinde de aynı şekilde ekran kartı alalı 1 yıl olmadı (sıfır alındı) bile bunca zaman bir şey yoktu. Güç kaynağından şüphelendim ve içini açtım ama şişmiş bir kondansatör göremedim. Sistem hazır Casper bir sistem.

Detaylı donanım bilgileri:
Intel i5 6500K.
Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3.
8 GB RAM.
250W Casper PSU.
MSI GTX 1050 Ti 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleme: Sorun çözüldü hiç tahmin bile edemediğimiz HDMI-VGA çevirici yüzündenmiş. Benzer sorun yaşayanlara kontrol etmelerini tavsiye ederim. Önce güç kaynağı zayıf diye güç kaynağı satın aldık ama sorun orada değilmiş. Bu bahaneyle yeni güç kaynağımız da oldu. Peki sorunun kaynağının dönüştürücü olduğunu nasıl anladın derseniz… Basit dönüştürücü ısınıyor ve hoparlör dönüştürücü üzerindeki ses çıkışına bağlı olduğunda görüntü ile aynı anda ses de kesiliyor.
DDU ile güvenli mod da tüm driverleri silip son çıkan sürümü baştan kur 2 drıver üst üste kurmak bazen drıverlerın çakışıp sağlıklı çalışmasına engel olabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben zaten temiz kurulum yap diyerek kurmuştum ama bi deneyeyim.

DDU ile güvenli mod da tüm driverleri silip son çıkan sürümü baştan kur 2 drıver üst üste kurmak bazen drıverlerın çakışıp sağlıklı çalışmasına engel olabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Maalesef işe yaramadı.

Son düzenleme:
Ben zaten temiz kurulum yap diyerek kurmuştum ama bi deneyeyim.
Hocam sorun o zaman büyük ihtimalle PSU gibi geliyor. PSU 250W olduğu için yetersiz sende anladığım kadarıyla baya bir yormuşsun ve son demlerini yaşıyor olabilir, buda sıcaklıkları da yansıyor büyük ihtimalle. Son olarak kartı söküp sarı giriş kısımlarını silgi ile güzelce sil toksitlenme durumu varsa gidecektir bir de öyle dene.

Güncelleme: Sorun çözüldü hiç tahmin bile edemediğimiz HDMI-VGA çevirici yüzündenmiş. Benzer sorun yaşayanlara kontrol etmelerini tavsiye ederim. Önce güç kaynağı zayıf diye güç kaynağı satın aldık ama sorun orada değilmiş. Bu bahaneyle yeni güç kaynağımız da oldu. Peki sorunun kaynağının dönüştürücü olduğunu nasıl anladın derseniz… Basit dönüştürücü ısınıyor ve hoparlör dönüştürücü üzerindeki ses çıkışına bağlı olduğunda görüntü ile aynı anda ses de kesiliyor.

Çözüm

Dönüştürücüyü mü değiştin bende de aynı sorun var

Geri
Yukarı