GTX 1050 Ti GPU Clock Sabit Kalıyor

veysel.requ

Kilopat
Yer
Adana
Arkadaşlar Asus Phoenix GTX 1050Ti 4GB kullanıyorum. Dün Nvidia 416.16 güncellemesini yükledim ve ondan sonra olduğunu tahmin ediyorum MSI Afterburner programında GPU Clock MHz 1290'da kaldığını fark ettim. Bundan dolayıda boşta 40 derecenin üzerinde oluyor GPU bu sorunun başka bir nedeni olabilir mi ve nasıl çözebilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Afterburner'dan overclock ayarı kurcaladınız mı hiç? İsterseniz bi programdan resetleyin ben de aynı sürümdeyim böyle bir problem yaşamadım

Afterburner'da fan hızının altında 3 kutu var ortadaki oklu daire kısmı.

Görev yöneticine tıklayın GPU kullanımına bakın. Yoksa ad, durum, cpu, bellek yazan sekmeye sağ tık yapıp GPU kullanım sekmesini açın orada GPU'yu neyin kullandığına bakın bakmadıysanız. Aklıma başka bir şey gelmiyor

Görev yöneticine tıklayın GPU kullanımına bakın. Yoksa ad, durum, cpu, bellek yazan sekmeye sağ tık yapıp GPU kullanım sekmesini açın orada GPU'yu neyin kullandığına bakın bakmadıysanız. Aklıma başka bir şey gelmiyor
sorun GPU kullanımı değil GPU clock hızı, gpu kullanımı boşta iken %1-2 ama GPU clock hızı yüksek
Bu arada ilgilendiğin için teşekkür ederim

Hocam bu gün bu sorunu yazan ikinci kişisin. Sanırım son driver güncellemesinde bir hata oldu. Ayrıca yeni Windows sürümü geldi, yeni Nvidia driverı geldi, Afterburner için güncelleme henüz gelmemiş olabilir. Eski bir Nvidia sürücü kurmayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı