GTX 1050 Ti Hazır Sistem Tavsiyesi

Sadece kendi kişisel görüşüm, kimse alınmasın kızmasın ama ben olsam AMD Ryzen sistemlerden uzak dururdum. 2-3 hafta önce yeni sistem topladım ve bu sefer AMD'ye şans vereyim diyerek B350M ve X4 950'li, GTX 1050 Ti'lı sistem topladım. Ekran kartının fanlarında sorun çıktığı için servise göndermem gerekiyor ve AMD yüzünden 2 haftadır gönderemiyorum. Çünkü AMD işlemciye dandik de olsa bir GPU koymadığı için ekran kartı olmadan bilgisayardan görüntü çıkışı alınamıyor ve ben de fanları kafamı ütüleyen bir ekran kartına katlanmak zorunda kalıyorum. X4 950 yerine Intel G4600 almış olsaydım şu an çoktan sorunum çözülmüştü.

Tamamen kendi görüşümdür herkes eleştirebilir ama bir daha AMD tercih etmem. Performans olarak sorun yok ama olur da ekran kartınızı servise gönderecek veya herhangi bir nedenden ötürü bilgisayardan sökecek olursanız, yerine takana kadar bilgisayarı kullanamazsınız aklınızda olsun
NOT: Dediklerim APU sistemler için geçerli değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
x4 950 işlemci tercih ederken dahili görüntü bağdaştırıcıya sahip olup olmaması bence size ait bir durum. AMD'ye ait değil. Buna ek olarak x4 950 ile Ryen 3 1200 arasında çok az bir fiyat farkı olmasına rağmen R3 çok daha fazla bir performans sağlıyor. İlerleyen dönemde o işlemciden de çok pişman olacaksınız. Buradan çıkan sonuç araştırmanızı sanki çok iyi yapmamışsınız gibi duruyor.

x4 950 işlemci tercih ederken dahili görüntü bağdaştırıcıya sahip olup olmaması bence size ait bir durum. AMD'ye ait değil. Buna ek olarak x4 950 ile Ryen 3 1200 arasında çok az bir fiyat farkı olmasına rağmen R3 çok daha fazla bir performans sağlıyor. İlerleyen dönemde o işlemciden de çok pişman olacaksınız. Buradan çıkan sonuç araştırmanızı sanki çok iyi yapmamışsınız gibi duruyor.
Ben de g4600 almaya niyetliyken AMD manyağı bir arkadaşımın yoğun ısrarı üzerine bu işlemciyi aldım. İleride pişman olmayı bırakın, şimdiden pişmanım. Alırken olmayan GPU'nun sorun çıkaracağını düşünmemiştim ve şimdi o olmayan dahili GPU yüzünden ekran kartını servise gönderemiyorum.

Bunun için işlemci ve anakartı elden çıkarıp yerine H110+g4600 veya b150+i5 7400 almayı planlıyorum.

Dediğim gibi tamamen kendi kişisel görüşümdür her türlü eleştirebilirsiniz. Benim sevemediğim markaya neredeyse tapacak derecede olan binlerce insan var burada. (kimse üzerine alınmasın)

@optokublator
Sırf X4 950 model işlemcisinde dahili grafik yok diye alınmazmı?
260TL gibi bir fiyata adamlar iyi sayılabilecek bir işlemci yapmış ve siz beğenmiyorsunuz.
Dahili grafik birimi olup olmaması benim için de hiç önemli değildi fakat bunun önemini ekran kartını servise göndermek istediğim zaman anlamış oldum. Eğer sizde ryzen kullanıyorsanız Allah ekran kartınıza uzun ömürler versin de 20 iş günü bilgisayarsız kalmayasınız :)

Fiyatına ve performansına pek sözüm yok ama rakibi g4560 işlemcili bir sistemle yaklaşık olarak aynı fiyata gelen bir işlemciyi fiyatıyla çok da övmemek gerekir bana göre.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı