GTX 1050 Ti i5 4570 sistemde darboğaz var mı?

emrecankucukk

Centipat
Sistemim:
Intel i5 4570 3.20 GHz 4 çekirdekli işlemci.
12 GB DDR3 1600 MHz RAM.
NVIDIA GTX 1050 Ti Gaming X.
500W güç kaynağı.
1TB 7200RPM harddisk Barracuda.

Bu sistem özelliklerinde oyunlarda bu değerleri alıyorum sizce normal mi? Grafikler genelde medium.

Dosya Ekleri

• cs go resim.png
    cs go resim.png
    403,5 KB · Görüntüleme: 201
  • forest.png
    forest.png
    707,3 KB · Görüntüleme: 153
  • tombraider.png
    tombraider.png
    468,3 KB · Görüntüleme: 139
  • bannerlord.png
    bannerlord.png
    516,5 KB · Görüntüleme: 124
  • witcher 3.png
    witcher 3.png
    653,2 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleyen: Moderatör:
MB'da FPS kilidi açık kalmış olabilir, onu bir deaktif konuma getirin isterseniz, eğer kapalı şekilde durum bu şekildeyse kalabalık muharebelerde işlemci yetersiz kalmış gözüküyor. Onun haricinde CS:GO'daki grafik ayarlarınız genel olarak normal seviyedeyse işlemci limitine bağlı olarak biraz FPS kaybı söz konusu, aslında darboğaz diyemeyiz bu duruma, sadece daha yüksek seviye bir işlemciyle saniyede alınan kare sayısı daha da artırılabilir, diğer oyunlarda da herhangi bir şekilde darboğaz d'si olacak bir pozisyon yok, kullandığınız bileşenler son derece birbiriyle uyumlu, yalnız yükteki işlemci sıcaklığı biraz yüksek, uzun süre bu şekilde kullanmanız sağlıklı değil. Bunların dışında herhangi bir problem gözükmüyor.

Son düzenleme:
Yorumun için teşekkürler mb fazla oynamıyorum sadece yük değerlerine bakmak için açtım o bilgi için ayrı teşekkür ederim. genelde oyunlarda kasma hissediyorum ama sorunun ne olduğunu hala çözemedim takılmalar oluyor arada mönitör yüzünden olabilir mi acaba

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı