GTX 1050 Ti - i5 9600KF sistem oyunları rahat oynatır mı?

Arda gültepe

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle sistemimi söyleyelim;
  • Ekran kartı: 1050 Ti OC (4CG)
  • Anakart: ASUS B250PC Mate anakart (LGA 1151 soket)
  • RAM: Corsair 16 CG RAM (2800MHz desteklediği için, anakart dolayısıyla 3200 de kullanamıyorum)
  • İşlemci: Intel i5 7400 4 çekirdek.
Bu sistemde sadece Valorant oynuyorum fakat lobi de 300 FPS alırken oyunda 100-80 arası değişiyor, duvara sabit bakarsam FPS düşmesi yemiyor ve poligon da fazla detay olmayan yerlerde 150 FPS alıyor fakat bu durum benim oyunumuza çok engel oluyor.

Sizce anakartı değiştirsem 3200MHz RAM olsa yine drop ve düşük FPS sorunu yaşar mıyım veya anakart almak yerine Intel i5 9600K alsam 1050 Ti ile donmadan rahat bir oyun sergiler miyim? Tüm görüşleri ve benzer durumları söyler misiniz?

9600 ile 9600KF arasındaki fark ne?

Bu işler bütçe meselesi olduğu için ve işlemciler arasında nesiller hızla yenilendiği için 2.el olarak artık 10. nesil intel ve AMD tarafında R5 3600'den aşağısına para vermek pek mantıklı bir hareket olmaz.

Fakat 2. el olarak satın alacağınız 9600 işlemcinin fiyatı önemli. Çok çok ucuza alacaksanız BELKİ değerlendirilebilir bir ihtimal ama şahsen şu an alınabilecek en mantıklı işlemci i5 12100F olacaktır. Ona uygun ucuz bir anakart ve bahsettiğiniz 3200mhz bellekler.

Ekran kartı burada en zayıf halka oyun konusunda. 1050ti evet oyun oynatırmı oynatır. Bir süre idare ederim derseniz önce bahsettiğim işlemciye odaklanın. Daha sonra ekran kartı içinde upgrade düşünürsünüz.

Bütçenizin kısıtlı olduğunu varsayarak yaptım yorumumu. Sonuçta neyi, kaça alacağınıza karar verecek sizsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı