GTX 1050 Ti için 240W PSU yeterli mi?

Yetersiz. 400-450W kaliteli bir ürün almalısınız.

Bence yanlış yazmışlar bu sisteme bal gibi de 240Watt takılmaz. Satıcıyla iletişime geçin. Bütçenizi belirten bir konu daha açarsanız sistem toplama konusunda daha iyi bir alternatif üretilebilir üyeler tarafından.

Kardeşim vaktin varsa internette psu ile alakalı araştırmalar yap. Anakart işlemci ekran kartı diğer bileşenler ne kadar güç tüketir bunları öğren. Bunu yazmamım sebebi kasadaki en önemli bileşenin psu olmasından dolayı. Sadece donanım parçaları için değil düşük ve yetersiz güç sağlayan psular elektirikle de alakalı tehlikeli sorunlarda çıkarabilirler.

Şimdi senin psu'da dönecek olursak

Diyelim en iyi 12v kanalından 200 watt veriyor.
Anakart / 50 Watt
İ3 7100 / 50 Watt
Gtx 1050 ti / 75 Watt
Harddisk 20/ Watt
Toplam = 195 Watt

Bu yazdıklarım kağıt üzerinde olan değerler. Aşağı yukarı benzer bir güç tükecektir. Bu tabloya bakacak olursak sistemin açılsa bile stabil olmaz. Sistem ve elektirik tehlike altına girebilir. Bu yüzden üstede yazdığım gibi psular ile alakalı bir kaç terimleri araştır öğren ve ondan sonra imkanın varsa en az 400 watt 6 pinli 80 sertifkalı bir psu al.

Son düzenleme:
doğru diyorsunuz ve 1050tiden vazgeç
Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın
Kararımı değiştirdim galiba rx570 ve 500w psu alacağım peki size sorum bu kasaya
High Power 500W 80+ ECO Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı (HPE-500BR-A12S) | Teknobiyotik bu güç kaynağı uyar mı ?
Kardeşim vaktin varsa internette psu ile alakalı araştırmalar yap. Anakart işlemci ekran kartı diğer bileşenler ne kadar güç tüketir bunları öğren. Bunu yazmamım sebebi kasadaki en önemli bileşenin psu olmasından dolayı. Sadece donanım parçaları için değil düşük ve yetersiz güç sağlayan psular elektirikle de alakalı tehlikeli sorunlarda çıkarabilirler.

Şimdi senin psu'da dönecek olursak

Diyelim en iyi 12v kanalından 200 watt veriyor.
Anakart / 50 Watt
İ3 7100 / 50 Watt
Gtx 1050 ti / 75 Watt
Harddisk 20/ Watt
Toplam = 195 Watt

Bu yazdıklarım kağıt üzerinde olan değerler. Aşağı yukarı benzer bir güç tükecektir. Bu tabloya bakacak olursak sistemin açılsa bile stabil olmaz. Sistem ve elektirik tehlike altına girebilir. Bu yüzden üstede yazdığım gibi psular ile alakalı bir kaç terimleri araştır öğren ve ondan sonra imkanın varsa en az 400 watt 6 pinli 80 sertifkalı bir psu al.
Peki bu kasaya High Power 500W 80+ ECO Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı (HPE-500BR-A12S) | Teknobiyotik
Bu uyar mı alacağım 500w yeter heralde
Bence yanlış yazmışlar bu sisteme bal gibi de 240Watt takılmaz. Satıcıyla iletişime geçin. Bütçenizi belirten bir konu daha açarsanız sistem toplama konusunda daha iyi bir alternatif üretilebilir üyeler tarafından.
Bende bu kasa var zaten 2 yıldır ben değil babam almış bana kalsa toplardım zaten

Son düzenleme:
Iyi de üstadım pin girişleri farklı degilmi anakartın onu nasıl hallettin.
kanka güç kaynağını aldım elimde kaldı ya takamadım bilgisayarcıya götürdüm anakarta uymaz dedi falan neyse bende 1050ti aldım ikinci el 700tlye msi aero taktım gta 5 witcher 3 dahil bisürü oyun testi falan yaptım stabil çalışıyor şuan gayet memnunum

Yeni konular

Geri
Yukarı