GTX 1050 Ti İçin Anakart ve İşlemci Önerisi

Nateorite

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. GTX 1050 Ti almayı düşünüyorum. Ancak şu anki anakartım ve işlemcim bu kartı beslemeye yetersiz galiba.
Pegatron IPSXB-H61 Anakart
Intel Pentium G840 İşlemci
6GB RAM
500 Watt Everest PSU

Bu sisteme GTX 1050 Ti eklemek istiyorum. Farklı bir ekleme yapmam gerekir mi? Gereken parçalardan model önerebilirseniz sevinirim.

i3 7100 yazıyor orada.

Alman gereksiz, G4560 ile arasındaki 2 kat fiyat farkına değmiyor, o farkla anakartı da alıp işi bitirirsin. Anca öyle GTX 1050 Ti kullanılır yoksa olmaz, şimdiki sistemin çok eski.

H110M-PRO VD ve Pentium G4560 alırsan yanına DDR4 RAM almayı da ihmal etme, eğer almam falan dersen de İ5 4460 veya İ5 4590 gibi modellere bakabilirsin.

Benim demek istediğim 1-2 yıl değil 3-4 yıl falan daha kullanmak istiyorum. Pentium işlemciler eskidi artık bildiğiniz gibi. Şuanki sistemim 5 yıllık 3 yıl daha kullanabilirsem bu aldığım parçalarla iyi olur. Yani Pentium G4560 ve 1050 Ti 3 yıl kullandırır mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı