GTX 1050 Ti için işlemci önerisi

İyi işlemci illaki yeni nesil demek değildir. i9 10900K ile 11900K arasında dağlar kadar fark var. 10900K daha iyi bu yeni nesile tutumunuzu anlamıyorum size göre hareket edersek her çeyrek de CPU değiştireceğiz. Eski CPU'ları da sarı çizmeli Mehmet ağaya mı vereceğiz? Gözünüzü seveyim yapmayın böyle.😡

11900K tek çekirdek olarak daha güçlü, 10900K'nın daha fazla çekirdeği var. 11900K'nın oyun performansı daha yüksek.

Ayrıca 10100F kullanan birine de 9 yıllık işlemci önermek ne kadar mantıklı? Daha bir de onun anakartını bulmakla uğraşacak. Arada sadece işlemci gücü farkı yok, bellek farkı da olacak. İyice saçmalamışsınız uzatmayın artık. versus.com'u da kaynak olarak almayın.

11900K tek çekirdek olarak daha güçlü, 10900K'nın daha fazla çekirdeği var. 11900K'nın oyun performansı daha yüksek.

Ayrıca 10100F kullanan birine de 9 yıllık işlemci önermek ne kadar mantıklı? Daha bir de onun anakartını bulmakla uğraşacak. Arada sadece işlemci gücü farkı yok, bellek farkı da olacak. İyice saçmalamışsınız uzatmayın artık. versus.com'u da kaynak olarak almayın.
Önermiyorum ki. Sadece arada performans farkı olmadığını açıklamaya çalışıyorum. Attan inip eşeğe binmeye ne gerek var?

Önermiyorum ki. Sadece arada performans farkı olmadığını açıklamaya çalışıyorum. Attan inip eşeğe binmeye ne gerek var?

Performans farkı vardır yoktur, aralarındaki fark sadece performans değil. Bellek, mimari, TDP gibi bir sürü farkları var.

Performansları eşit diyelim, arkadaş neden aynı güçte ama 6 yıl daha eski işlemciyi sırf i7 diye öneriyor? OC yapacak diyelim anakart işlemci RAM ve soğutucu alacağına anakartı da uygunken gider 10400F vs. alır işine bakar. Bütçe çok kısıtlı olmadığı müddetçe önerilecek işlemciler değil artık bunlar.

Son düzenleme:
Boş verin hocam. DDR4 sokete DDR3 işlemci önerip duruyorlar, laf anlatılmaz.

Anakart önerisini görmediğimi 10.000 keremi belirtmem gerekiyor hocam neyi lafının anlatılmaması gerekiyor iki işlemci önerdik diye başımıza gelmedik kalmadı ayrıca 1155 soket sadece DDR3 segmenti üzerinde çıkartılmamıştır DDR4 segmentindede aynı şekilde 1155 soket örnekleri görünüyor sadece v1, 2, 3(version1, 2, 3) şeklinde ilerler Intel'in soket standardı birkaç nesil devam ettiğinden eski nesili millet yeni anakarta takmasın diye version kavramı geliştirilmiş birkaç soket bu şekilde ilerleyerek soket terk edilmiş yani olayın yongasetiylede alakası var insanlara karşı bu tutumla devam ederseniz Technopat'ta ne kadar kalırsanız şükredin bu tutumla maximum donanım arşivine alırlar sizi iyi günler hocam.

Performans farkı vardır yoktur, aralarındaki fark sadece performans değil. Bellek, mimari, TDP gibi bir sürü farkları var.

Performansları eşit diyelim, arkadaş neden aynı güçte ama 6 yıl daha eski işlemciyi sırf i7 diye öneriyor? OC yapacak diyelim anakart işlemci RAM ve soğutucu alacağına anakartı da uygunken gider 10400F vs. alır işine bakar. Bütçe çok kısıtlı olmadığı müddetçe önerilecek işlemciler değil artık bunlar.

10400F CPU'nun frekansının zerre kadar o.c. Edileceğini düşünmüyorum arttırabilirseniz benden size 10 tane MX-4 hocam.
🤣🤣🤣

Son düzenleme:
10400F CPU'nun frekansının zerre kadar o.c. Edileceğini düşünmüyorum arttırabilirseniz benden size 10 tane MX-4 hocam.
🤣🤣🤣

BCLK Overclock diye bir şey duydun mu?

1155 soket sadece DDR3 segmenti üzerinde çıkartılmamıştır DDR4 segmentindede aynı şekilde 1155 soket örnekleri görünüyor sadece v1, 2, 3(version1, 2, 3) şeklinde ilerler Intel'in soket standardı birkaç nesil devam ettiğinden eski nesili millet yeni anakarta takmasın diye version kavramı geliştirilmiş birkaç soket bu şekilde ilerleyerek soket terk edilmiş yani olayın yongasetiylede alakası var insanlara karşı bu tutumla devam ederseniz Technopat'ta ne kadar kalırsanız şükredin bu tutumla maximum donanım arşivine alırlar sizi iyi günler hocam.

Peki biz bu bilgiyle ne yapalım? 4790K DDR4 destekliyor mu? Desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BCLK overclock diye bir şey duydun mu?

Peki biz bu bilgiyle ne yapalım? 4790K DDR4 destekliyor mu? Desteklemiyor. Uzatma.

Turbo Boost ile base clock arasında devasa fark yok bu işlemcinin ayrıca bu o.c. Sayılmaz CPU bunu kendisi ayarlıyor zaten ama pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum çünkü k serisi CPU'lar o.c. İçin özel dizayn edilmiştir ayrıca 4790K CPU DDR4 nesline uyumludur veya destekler gibi bir iddada bulunmadım bu anakartı görmedim veya es geçtim bilgiyi sizin için yazmadım insanların görüpte bilgilenmesi için yazdım bakın burası bir forum birbirimize saygılı ve yumuşak davranmalıyız benim anakartı görmediğimi biliyorsunuz değil mi? Eğer anakartı görseydim büyük ihtimalle bu CPU'ları önermezdim bana 1700 sokete Pentium Gold 4415U önermişim gibi davranıyorsunuz hocam anakartı gör-me-dim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı