GTX 1050 Ti için işlemci önerisi

Üsteki mesajımı okuyun.

Anlatamayacağım size. Uğraşmaya değmez. Siz biraz daha izlemeye devam edin ama önemli olan öğrenmek :D. İyi günler, saygılar.

Hocam neden bu kadar taktınızki kafaya işlemcinin eski olduğunu biliyorum ama bu işlemcinin kötü berbat olduğu anlamına gelmez o zaman her çeyrek de bir sistemi güncelleyelim olmaz mı :)
Bakın hovasm bunlar eski olabilir fakat tam olarak geçerliliği bitmiş değil eğer hala benim gibi düşünmüyorsanız volkan hocanın eski Intel işlemciler alınır mı? Adlı videosunu izlemenizi tavsiye eterim iyi günler.

Konuya göre söylediklerin çok mantıksız.

İşlemciyi nesiline göre yargılayan insalara doğruyu anlatmasının neresi mantıksız hocam güldürdünüz beni :)

Hocam neden bu kadar taktınızki kafaya işlemcinin eski olduğunu biliyorum ama bu işlemcinin kötü berbat olduğu anlamına gelmez o zaman her çeyrek de bir sistemi güncelleyelim olmaz mı :)
Bakın hovasm bunlar eski olabilir fakat tam olarak geçerliliği bitmiş değil eğer hala benim gibi düşünmüyorsanız volkan hocanın eski Intel işlemciler alınır mı? Adlı videosunu izlemenizi tavsiye eterim iyi günler.

Bende de eski sistem var ben de biliyorum hatta görünüyor ki sizden fazla. Arkadaşın anakartı var siz şimdi ona anakart + RAM + işlemci parası çıkarıyorsunuz. Gereksiz. Arkadaş zaten daha performanslı işlemcisi var. Ucuza bir sistem toplanacak ise dediğiniz evet çok mantıklı. Ama arkadaş toplamıcak. İyi günler.

Bende de eski sistem var ben de biliyorum hatta görünüyor ki sizden fazla. Arkadaşın anakartı var siz şimdi ona anakart + RAM + işlemci parası çıkarıyorsunuz. Gereksiz. Arkadaş zaten daha performanslı işlemcisi var. Ucuza bir sistem toplanacak ise dediğiniz evet çok mantıklı. Ama arkadaş toplamayacak. İyi günler.

Bakın hocam tamam işte benim anlattığım şeyi eski nesil kullananlar anlar ancak zaten siz anladınız benim demek istediğimi.

Çekirdeklerin mimarisi farkı, nanometresi farklı, güçleri farklı. Eğer hepsi aynı olsaydı zaten millet 10 yıllık Xeon server işlemcileri kullanırdı.
Dostum eğer sıfır bulabiliyorsam yapıştırır alırım ama güncelleme desteği driverlar uygulama desteği az olduğu için kıytırık yeni işlemcilere kalıyoruz. 4 veya 3.nesil işlemciler bu kadar eski değil.

Konuya göre söylediklerin çok mantıksız.
Arkadaşa yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum yanlış bilgilendirme yapıyor?

Hocam Allah aşkına test videolarını izleyin, karşılaşma kazananı yazınca o işlemci daha iyi olmuyor.
Dostum burda ki problem 4. nesilin daha kötü olması değil. Arada 7-8 yıl olmasına rağmen %10luk performans farkı olması ki bu da 10.nesil ile 3.nesil arasında olduğunu varsayarsak çok az bir fark. Arkadaş öyle bir yazıyor ki sanarsın i9 13900 ile intel atom arasındaki fark :D

Çekirdeklerin mimarisi farkı, nanometresi farklı, güçleri farklı. Eğer hepsi aynı olsaydı zaten millet 10 yıllık Xeon server işlemcileri kullanırdı.

O konuda haklısınız birtarafta litografi farkı var litografi düşük olduğunda güç gereksinimide düşük olur ama benim bahsettiğim olay o değil bir tarafta o.c. Kapasitesi bulunan bir CPU var bir taraftada o.c. Kapasitesi olmayan bir CPU var ayrıca bu eski nesil. CPU'ların litografisi düşük olduğundan transistörler daha büyük o.c. Bu CPU'lara daha az zarar veriyor ayrıca bu işllemcilerle illaki oyun oynayacağız diye bir olay demiyorum oyun oynamayada gerek yok ofis işleri için dedim hocam ben.

Ayrıca siz sadece oyun odaklı bakıyorsunuz. Farklı testlerde farklı sonuçlar alınabilir. Atıyorum mimarlık programında i7 3770k alır oyunda i3 10100f gibi gibi..

İyi işlemci illaki yeni nesil demek değildir. i9 10900K ile 11900K arasında dağlar kadar fark var. 10900K daha iyi bu yeni nesile tutumunuzu anlamıyorum size göre hareket edersek her çeyrek de CPU değiştireceğiz. Eski CPU'ları da sarı çizmeli Mehmet ağaya mı vereceğiz? Gözünüzü seveyim yapmayın böyle.😡

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı