GTX 1050 Ti için işlemci önerisi

Sorunun işlemci'nin kötü olması veya iyi olmasından dolayı olduğunu düşünmüyorum.
Şöyle bir olay yaşıyorum sol tarafa bakarsanız altta GTA 5 açık arka planda ve işlemci %50 iken ekran kartı %0 kullanımda. Ara sıra 1'e çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (47).png
    Ekran Görüntüsü (47).png
    93,2 KB · Görüntüleme: 26
Oyundayken aniden alt tab atıp işlemcinin %100 olduğunu görüyorum alt tab atmadan işlemci yüküne bakabilsem Ram ile ilgili bir sorun olup olmadığını söyleyebilirim. Ram'de yetmiyor 8 gb var tek slot, yanına bir slot 8 daha eklemek istiyorum.
Hocam işlemci boşta ve yükte sıcaklıklarını ölçün. RAM olarak ne kullanıyorsunuz 16 GBye kesinlikle yükseltin. 1050 Ti zaten günümüz oyunları için yeterli seviyede değil az vermesi normal. Drop yapıyorsa oyunlarda 16 yapın. İşlemci kullanan oyunlarda zaten tümünü kullanması iyi.

İşlemcideki yükü ekran kartına verebilsem keşke.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görev yöneticisinden bakmak yerine MSI Afterburner'dan bakmanız daha iyi olacaktır.

10100F'in sıcaklık, RAM gibi darboğazlardan etkilenmediği sürece 1050 Ti'ı beslememesi imkansız neredeyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı