GTX 1050 Ti için Marka Önerisi

Charmander1903

Kilopat
Yer
Kocaeli
Arkadaşlar bütçe sıkıntım yok ucuz olanı alın gibi laflar istemiyorum. Laptopta yaşadığım şeyi bunda yaşamak istemiyorum. Ondan kaliteli olmasına özen gösteriyorum lehim atma durumunda laptop çöpe gitmişti.
Şimdi ekran kartının serin olması ve en yüksek performansı vermesi gerekiyor.
Aklımdaki modeller:
  • Gigabyte G1 Gaming GTX 1050 Ti
  • Asus Strix Rog o4g OC GTX 1050 Ti
  • MSI Gaming X GTX 1050 Ti
Benim için Gigabyte'ı seçmiş olmam 3x HDMI destekliyor olması böylelikle TV'ye direk bağlayabilirim onun dışında hiçbir modelde HDMI fazlası olan yok.
Diğer modeller içinse Displayport to HDMI adaptör alıp TV'ye bağlamak bununda sorun çıkarıp çıkartmayacağını da bilmiyorum. Dark Display Port – HDMI Dönüştürücü (DK-HD-ADPXHDMI) Fiyatı
Şimdiden ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi Asus Strix benim bildiğim biraz uzun oluyor kasanıza bağlı orası. Ben burada MSI derdim. (MSI fanı falan sanmayın) Gaming X serisi güzel hoş serin ve fiyatı biraz daha abartı.

Arkadaşlar bütçe sıkıntım yok ucuz olanı alın gibi laflar istemiyorum. Laptopta yaşadığım şeyi bunda yaşamak istemiyorum. Ondan kaliteli olmasına özen gösteriyorum lehim atma durumunda laptop çöpe gitmişti.
Şimdi ekran kartının serin olması ve en yüksek performansı vermesi gerekiyor.
Aklımdaki modeller:
  • Gigabyte G1 Gaming GTX 1050 Ti
  • Asus Strix Rog o4g OC GTX 1050 Ti
  • MSI Gaming X GTX 1050 Ti
Benim için Gigabyte'ı seçmiş olmam 3x HDMI destekliyor olması böylelikle TV'ye direk bağlayabilirim onun dışında hiçbir modelde HDMI fazlası olan yok.
Diğer modeller içinse Displayport to HDMI adaptör alıp TV'ye bağlamak bununda sorun çıkarıp çıkartmayacağını da bilmiyorum. Dark Display Port – HDMI Dönüştürücü (DK-HD-ADPXHDMI) Fiyatı
Şimdiden ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Söylediğin modeller 800-900 TL arasında geziyor. 2.el ilanlarda 1060 3 G modeli bu fiyata alabilirsin. Hatta Amazon alınma sıfır 900 TL fiyatlar görmüştüm. 1060 ideali 6 GB olandır ama 3 GB modeli de 1050 Ti'dan daha iyidir.

Ben de 1050 Ti alacağım ve dayanıklılığa önem verdiğim için Asus Ex-Gtx1050ti-O4G modelinde karar kıldım. Ayrıca diğer modellere göre nispeten daha ucuz onu da düşünebilirsin.

Bu da Technopat incelemesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef şu an piyasada tamamı platin veya altından yapılma GTX 1050 Ti olmadığı için, hoşunuza gideni alın, artık kartların hepsi belli bir kalitede oluyor. Zaten serin çalıştıkları için kaliteli bir anakart ve PSU ile kullandığınız takdirde bozulmaz. Ayrıca GTX 1060'ı tercih etmeme sebebiniz VRAM miktarı ise, bu yorumumu görmezden gelin.

Maalesef şu an piyasada tamamı platin veya altından yapılma GTX 1050 Ti olmadığı için, hoşunuza gideni alın, artık kartların hepsi belli bir kalitede oluyor. Zaten serin çalıştıkları için kaliteli bir anakart ve PSU ile kullandığınız takdirde bozulmaz. Ayrıca GTX 1060'ı tercih etmeme sebebinin VRAM miktarı ise, bu yorumumu görmezden gelin.

Dediğim modelin fanları daha uzun ömürlü ve sessiz çalışıyor, soğutma sistemi olarak alüminyum kullandığı için pahalı modellerin gerisinde fakat testlere bakınca bu sorun teşkil etmiyor.
Sonuncu ve en önemlisi GTX 1060 tercih etmememin en büyük sebebi bütçe sıkıntısı. Bu yüzden 1050 Ti Expedition tercih ettim.

Zaten ben bütçe sıkıntısı olmayan bir insanın 1060 yerine 1050 Ti tercih edeceğini hiç sanmıyorum bunları söylemeniz bile saçma bence.

Birçok sitede yazıyorlar 100 TL daha koy yok 150 TL daha koy 200 koy tamam bizde isteriz koyup alalım ama bütçemizin bir limiti var. 100 TL daha koymak işi zora sokabiliyor bu tarz önerileri yapmadan önce daha düşünceli olmanız lazım.

Bu işin bir sınırı yok 1060 dersin sonra biri çıkar 150 daha koy bak şurada 1070 var ne gerek var gibisinden. Zaten o adam bütçesine bakıp araştırarak alacağı karta karar veriyor eğer öneride bulunacaksanız aşağı yukarı aynı fiyat düzeyinde önerilerde bulunun. İnsanları bütçelerini zorlamaya teşvik etmeyin lütfen.

Durumu olan var olmayan var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı