GTX 1050 Ti ile Asrock P55 Extreme4 Uyumlu mu?

the58

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi anakartım Asrock P55 Extreme4. Yeni almayı düşündüğüm ekran kartı 1050 Ti.
İkisi uyumlu mu acaba? İnternette araştırdım herhangi bir bilgi bulamadım. Bu arada işlemcim de Intel i7 870.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartında PCI Express 3.0 destekliyor ise 1050 Ti ekran kartlarını rahat takarsın ve uyumlu olur. Anakartlar genelde işlemci ile uyumsuzluk sorunu yaşarlar. Bu nedenle soketler önemlidir fakat ekran kartlarında bu VGA slota bakar anakartın PCI Express 3.0 destekler ise ekran kartını takabilirsin.Ben araştırdım senin anakart sanırım.
PCI Express 2.0 x16
2 x PCI Express 2.0 x16 slots (Single at x16 or Dual at x8/x8 mode)
PCI Express x1
3 x PCI Express x1
PCI Slots
2 x PCI Slots
Destekliyor.

Kart çalışmaya çalışır. Ancak; anakartın ve işlemcin maksimum pcie 2.0 destekliyor. En fazla pcie 2.0 hızlarına ulaşabilirsin. İleriye yönelik bir yatırım olabilir. Bir iki yıla anakart işlemci değişirsen daha rahat kullanabilirsin.

Pci-e 2.0 ile 3.0 arasında fazla fark yoktur.
2 kat daha hızlı olması dışında...

1050ti'lar PCI Express 3.0 destekliyor ya o yüzden daha iyi performans alamaz.
Yukarıdaki mesajında takamayacaksın diyorsun. Şimdi performans alamazsın diyorsun. Cevap yazmadan bir internette araştırma yapalım arkadaşlar.

2 kat daha hızlı olması dışında...

Yukarıdaki mesajında takamayacaksın diyorsun. Şimdi performans alamazsın diyorsun. Cevap yazmadan bir internette araştırma yapalım arkadaşlar.
Çift GPU ekran kartı takması lazım full hd olması lazım internetten araştırdım ben gerçekten takamazsın demiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı