GTX 1050 Ti ile Core 3340 darboğaz yapıyor

apscry

Centipat
Merhabalar öncelikle ben Valorant oynamak için GTX 1050 Ti aldım burada çoğu arkadaş sordum darboğaz yapar mı diye hatta konu falan da açtım. Sıkıntı olmaz dediler. Ama şu an oyundayken görev yöneticisinden baktığım da sadece oyun açık iken işlemci ile RAM %95 %100 arası oluyor bunun nedenini sorabilir miyim? RAM'ı 8 GB yapmayı düşünüyorum ama RAM eski model.
Model bu https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1333mhz-ddr3-ram-kvr1333d3n9-4g-p-BD190054
Sizce bu modelden bir tane daha mı alayım yoksa almışken 4 +4 ya da tek 8 uygun RAM mi alayım kararsızım.
Ek olarak işlemcinin %95 ve 100 olma olayını düşürebilme şansımız olabilir termal macunu falan yenilesem bir yararı olabilir mi yani en yakın zaman da cevaplarınızı bekliyorum. En alta özellikle Valorant'a girdiğim zaman olduğu şekli attım. En düşük görüntü kalitesinde 140 130 FPS arası oynuyorum ve bazen fightlara girdiğim zaman 20 30 anlık düşüyor sonra buraya girdiğim de görev yöneticisinde %90 ve %99 arası RAM ve işlemci kullanıyor gözüküyor. Bunun önüne geçmenin bir yolu var mı? FPS'i ben nasıl yükseltebilirim acaba? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

PC işlemci ve RAM pc 2
Ekran kartı pc 3

pc 3.png

pc 2.png

pc4.png

İşlemci %100 olmasında bir problem yok yani ben yeni bir işlemci almama gerek yok aynı RAM'den bir 4 GB daha alırsam bir sıkıntı olmaz diyorsunuz. Termal macunu falan yenilesem bir etkisi olmaz galiba.

Termal macun yenilerseniz işlemci sıcaklığınız düşer yılda 1 kesin yenileyın ayrıca dropların asıl sebebi 4 GB RAM Valorant normalde 4 GB'dan fazla kullanıyor RAM'i fakat sizde 4 olduğundan ara sıra droplar giriyor yanına bir 4 daha koyarsanız drop kalmayacaktır.

Geri
Yukarı