GTX 1050 Ti ile PUBG'de FPS düşüyor

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar, başlıkta görüldüğü üzere PUBG oynarken ekran kartı %100 kullanıma ulaşıyor ve çok fazla düşüş giriyor. Hatta çoğu zaman PC kendini kapatıyor. Sıcaklık işlemcide 69-70, ekran kartında 90 derece civarını görüyor. Dün sorunsuz bir şekilde oynuyordum. Çözümünü bir türlü bulamadım. Başka hiçbir oyunda böyle bir şey olmuyor, normal oynuyorum. Ekran kartı 65-70 dereceyi geçmiyor. Sistem özelliklerim şu şekilde:

ANAKART: ECS G31T-M7
CPU: Intel Core 2 Quad 9650 4.00 GHz(OC)
GPU: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4 GB
RAM: 8 GB (2x4)
SSD: SanDisk 240 GB
HDD: WD Blue 1 TB

Ekran kartının %100 yüke girmesi çok önemli değil (hatta aşırı normal bir durum), FPS düşüşlerinden kastınız nedir? Kaçtan kaça düşüyor ve bu düşüşler ne zaman oluyor.

PUBG'de kapalı alandan açık alana geçtiğinizde FPS'de değişim olması normal bir durumdur, eğer bu düşüş dışarı çıktığınızda oluyorsa normal gibi.

İşlemci kullanımı % kaç?

Ekran kartının %100 yüke girmesi çok önemli değil, FPS düşüşlerinden kastınız nedir? Kaçtan kaça düşüyor ve bu düşüşler ne zaman oluyor. PUBG'de kapalı alandan açık alana geçtiğinizde FPS'de değişim olması normal bir durumdur, eğer bu düşüş dışarı çıktığınızda oluyorsa normal gibi.

İşlemci kullanımı % kaç?
İkisi de %100 kapatıyor kendini 10 saniye sonra falan bu değerleri görünce. FPS 60 sabit ilk önce 40 civarına düşüyor daha sonra donuyor ekran ve kendini kapatıyor

İşlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum, PUBG işlemciye binen bir oyun. FPS değerleriniz tam olarak nedir?
FPS dün oynarken 60 altına bile düşmüyordu 60-70 arası takılıyordu. Bugün bu sorunla karşılaştım
Bilgisayar kapanıyorsa PSU yetmiyor olabilir.
25 gündür kullanıyorum PSU yetmese anlardım diye düşünüyorum ama onu da yeni aldım 400W. İlk önce 350W ile kullandım yine problem yaşamadım ama sonra ne olur ne olmaz 400W aldım.

Hocam deminden beri "FPS Düşüşü" dediğiniz şeyin hangi FPS'den hangi FPS'e olduğunu soruyorum. Normalde 60-70 arasıymış, şimdi lütfen bu FPS düşüşlerinde kaç FPS'e düştüğünü söyleyin 😃

Bu arada güç kaynağınız nedir? Direkt model belirtirseniz güzel olur, bazı güç kaynakları 550W diye çıkıp 400W bile veremiyorlar 12V kanalından.

Geri
Yukarı