GTX 1050 Ti ile R5 3600 darboğaz yapar mı?

Dostum ne akıl karıştırması? İşlemci gerektiği kadar kullanılmadığı zaman asıl gelecek buraya siz yapmaz demiştiniz diyecek.

Ekran kartı darboğazı o kadar sıkıntı edilecek bir konu değil aslında çünkü geleceğe yönelik bir işlemci olur. Ama arkadaş gelipte dar bütçesine rağmen bunu seçmek istiyorsa evet o zaman haklısınız. Ben artık otomatikmen kart yokluğundan ileride daha iyi bir ekran kartına geçer herhalde diye düşünüyordum.

Ekran kartı darboğazı o kadar sıkıntı edilecek bir konu değil aslında çünkü geleceğe yönelik bir işlemci olur. Ama arkadaş gelipte dar bütçesine rağmen bunu seçmek istiyorsa evet o zaman haklısınız. Ben artık otomatikmen kart yokluğundan ileride daha iyi bir ekran kartına geçer herhalde diye düşünüyordum.
Ben o kadar derinlemesine düşünmedim. Eğer öyleyse tabiki dediğiniz mantıklı.

Yeni bir karta geçmeyi şu anlık düşünmüyorum. Sadece 1050 Ti üzerine kurulabilecek en iyi sistemi kurmaya çalışıyorum.

Hocam mesajlarınız iyice karıştı, adam size işlemci güçlü ekran kartı güçsüz olursa darboğaz mı olur? diye sormuş, siz ekran kartı güçlü işlemci güçsüz olursa FPS drop olur diye yanıt vermişsiniz.
Etkileri neler olur demiş. Bende ona cevap verdim. İlk sorunun cevabı zaten mesajlarda yazıyor.
İşlemci ekran kartını %1 kullanımda %100 besliyorsa gerektiği kadar kullanılmış demektir zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım bu video idi. Düz mantık, işlemci stoplanırsa tam performans veremez.

Yeni bir karta geçmeyi şu anlık düşünmüyorum. Sadece 1050 Ti üzerine kurulabilecek en iyi sistemi kurmaya çalışıyorum.

Ryzen 5 3600 açıkçası arkasına yaslanır ve yatar. Onun yerine Ryzen 5 1600 AF Ryzen 5 2600 Ryzen 3 3100 ve i3 10100F'e yönelebilirsiniz. Açıkçası bu işlemcilerden önerim hem diğerlerinden daha ucuz olması ve diğerlerine göre oyunda daha iyi olmasından i3 10100F olurdu.

Sen önce darboğaz nedir öğren ondan sonra millete "hahaha" emojisi at.
İlk olarak üslubuna dikkat et.

Darboğazın ne olduğunu gayet iyi biliyorum, senden iyi biliyorumdur hatta. Darboğaz güçlü ekran kartı ve güçsüz işlemci arasında olur. Ekran kartı darboğazı diye bir şey yok, sistemin beyni işlemci çünkü. 5950X'e GT730 tak yine hiçbir şey olmaz.

Etkileri neler olur demiş. Bende ona cevap verdim. İlk sorunun cevabı zaten mesajlarda yazıyor.
"Ekran kartı güçsüz ve işlemci güçlü olduğunda ne darboğazı oluyor? Neye etki eder bu?"

Mesajları dikkatlice okuyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı