GTX 1050 Ti ile sürekli drop yiyorum

Latto

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, kısa süre önce 2. el bir ekran kartı aldım EVGA GTX 1050 Ti 4 GB sc modeli. Maalesef drop yemekten PUBG, Squad hiçbir oyunu oynayamaz oldum. Hani böyle az buçuk takılma da değil resmen oyun hayvan gibi drop yiyor kaplamalar vs. geç yükleniyor Squad oyununda özellikle. Drop yemese çok fena akıcı bir şekilde oynayacağım çok güzel FPS alıyorum ama dediğim gibi oyun oynatmıyor. GTA 4, Stray gibi hikayeli oyunlarda çok nadir takılmalar oluyor Full grafiklerde ama dediğim gibi onlarda da olmaması gerekirken onlarda da arada sırada drop sorunu yaşıyorum. Oyunlardan çıktığım zaman masaüstünde de kısa süreli donma oluyor bayağı yavaşlıyor. Bundan önce GT740M ekran kartım vardı ne kadar FPS alamasam da onda bile bu kadar drop sorunu yaşamıyordum. Bir darboğaz söz konusu galiba ya da başka bir sorun var bunu yazılımsal olarak nasıl çözebilirim birçok yol denedim ama belki bilmediğim şeyler de olabilir. Müzik prodüktörüyüm bayağı bir kurulu düzenim vardı programlar da vs. ona rağmen risk alıp format attım yine de düzelmedi. Windows 10'dan Windows 11'e geçtim ama bir fark olmadı. Sistem özelliklerimi aşağıya bıraktım.

Dosya Ekleri

• Cpu.png
    Cpu.png
    126,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Graphics.png
    Graphics.png
    86,8 KB · Görüntüleme: 41
  • Mainboard.png
    Mainboard.png
    63,1 KB · Görüntüleme: 37
  • Memory.png
    Memory.png
    85,4 KB · Görüntüleme: 34
Bende 1650 var bende de çok kasıyor PUBG sorun büyük ihtimalle RAM'den dolayı ayrıca oyunlarda 1050 Ti kullandığınızdan emin misiniz?

Ekran kartını teste soktun mu? Çok bilgim yok bu konuda ama ekran kartından bir emin ol bence.

Ekran kartını teste soktun mu? Çok bilgim yok bu konuda ama ekran kartından bir emin ol bence.
Evet hocam teste soktum 65 Dereceyi geçmedi. Kartta bir sorun yok sanırım baya bekledim stres testinde.

Muhtemelen RAM yetersiz geliyor, Furmark veya OCCT testi yapabilirsiniz ekran kartına.
Furmark da denedim hocam ekran kartında bir problem yok sanırım.

Evet hocam teste soktum 65 Dereceyi geçmedi. Kartta bir sorun yok sanırım baya bekledim stres testinde.

Furmark da denedim hocam ekran kartında bir problem yok sanırım.
Bana sorarsan win 11 çok iyi olmamış. Eski sistem yeni işletim sisteminde olmaz. Ama önce de var diyorsun. Zor biraz direk cevap bulmak.
Hayır değil. 16 GB bile yeterli değil artık neredeyse.
Arkadaş da Harry Potter ya da Cyberpunk oynamıyor ama.

1 saat FurMark testinde bırak dereceyi bizimle paylaş.

Hayır değil. 16 GB bile yeterli değil artık neredeyse.
Bu sisteme en uygun 16gb ram önerir misiniz hocam 16GB1X olması gerekiyor ama bir tane boş slot var şu an. ramı 24GB yapmak istiyorum. 1 saat testte bırakıp paylaşacağım sonuçları.

Yeni konular

Geri
Yukarı