GTX 1050 Ti kaç sene daha kullanılabilir

AegisNMA

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, MSI GTX 1050 Ti Gaming X modelini kullanıyorum. Valorant gibi oyunları saymayacağım onlar zaten işlemci öncelikli. 1050 Ti ile GTA 5'te high Ultra ayar 60-70 FPS RDR 2 nıs ile 1768x992p de doku kalitesi high diğer tüm ayarlar Low'dayken 40-50 FPS F1 2033 medium high karışımı ayarda 50-60 FPS Battlefield 1 Ultra ayarda 50-70 FPS alıyorum. RDR 2 performansı o kadar kötü değil en azından grafikler deri kalitesi ve doku kalitesi high da olunca tatmin ediyor. Sizce bu kartı bu gibi oyunlarda kaç sene daha kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömür olarak güç tüketimi düşük olduğu için yaşı olsa da yıpranma azdır, 3-5 sene daha gider tahmimce iyi bakılırsa.

İdeal bir oyun performansı ve güncellik için ise 0 sene götürür. Hatta eksi.

Hocam ben oynadığım oyunlar için konuştum ve zaten RDR 2 gayet güncel bir oyun.

Hocam ben oynadığım oyunlar için konuştum ve zaten RDR 2 gayet güncel bir oyun.

5,5 senelik oyuna güncel demezdim açıkçası. Tabii oynadığın oyunlarda aynı şekilde, güncelleme alırlarsa da ufak kayıplarla gidersin ama "bu gibi" oyunlarda ise yeri uzun vadede yok.

Keza işlemcin de aynı şekilde, toplu bir yükseltme gerecektir. Şu dönem bir yükseltme için uygun değil lakin, en az 1 sene beklemen daha iyi olur. DDR5'e bir nesil daha işlemciler gelsin, RTX 5000 ve RX 8000 serileri çıksın ikinci el piyasası daha güzel fırsatlar sunacaktır.

5,5 senelik oyuna güncel demezdim açıkçası. Tabii oynadığın oyunlarda aynı şekilde, güncelleme alırlarsa da ufak kayıplarla gidersin ama "bu gibi" oyunlarda ise yeri uzun vadede yok.

Keza işlemcin de aynı şekilde, toplu bir yükseltme gerecektir. Şu dönem bir yükseltme için uygun değil lakin, en az 1 sene beklemen daha iyi olur. DDR5'e bir nesil daha işlemciler gelsin, RTX 5000 ve RX 8000 serileri çıksın ikinci el piyasası daha güzel fırsatlar sunacaktır.

Hocam peki 1050 Ti'ı kaç sene daha bu piyasada satabilirim 2000-2300 civarı bende yenilemeyi düşünüyorum.

Hocam peki 1050 Ti'ı kaç sene daha bu piyasada satabilirim 2000-2300 civarı bende yenilemeyi düşünüyorum.

Bilmeyen birine o fiyatlara okutabilirsin ama günümüzde ederi 1500 TL'den 1 kuruş fazla değil.

2000 TL'ye sattın atıyorum biraz daha ekleyip pazarlıkla 1650 Super, 5500 XT bile alsan performansını 2'ye katlarsın RDR2 gibi oyunlarda. Tabii işlemci seni yine kısıtlayacaktır ama kazanımın olur.

Geri
Yukarı