GTX 1050 Ti laptop LOL'de düşük performans

xxxBeTaxxx

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bilgisayarım böyle olmasına rağmen neden LOL'de en düşük ayarlarda 76 FPS alıyorum ve neden çok fazla FPS drop oluyor? Kafayı yiyeceğim. :(

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    270 KB · Görüntüleme: 64
  • 2.png
    2.png
    262,9 KB · Görüntüleme: 60
  • 3.png
    3.png
    240,6 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Online oyunlarda ping FPS üzerinde önemli etkiye sahiptir. Ping değerleriniz ne durumda acaba?

Ek olarak oyunun 1050Ti ile çalıştığından ve bilgisayarın prize takılı olup, güç tasarrufu modunda olmadığından emin olunuz.

ping 15-20 bütün driverlar güncelli ekran kartı güncel bios güncel kafayı yemek üzereyim bi fightta fps 25 e kadar düşüyor :((( dediğiniz şeyleri yaptım fayda yok hextech repair tool bi işe yaramadı
ping 15-20 bütün driverlar güncelli ekran kartı güncel bios güncel kafayı yemek üzereyim bi fightta fps 25 e kadar düşüyor :((( dediğiniz şeyleri yaptım fayda yok hextech repair tool bi işe yaramadı

+ yüksektede aynı fps en düşüktede aynı fps i alıyorum ping sabitleme falanda kapalı

En son iç bakım ve termal macun yenilemesini ne zaman yaptırdınız?

Oyun ayarlarından Dikey senkronizasyon açık oynamanızı öneririm. Dizüstü bilgisayarda yüksek FPS değerleri sistemin daha çaubk ısınmasına neden olur. Hertz değeri dışında LOL oyununda V-Sync olarak geçen Dikey senkronizasyon ayarı sizi rahatsız etmeyecektir.

Ek olarak Windows 10 doğrulamanızı öneririm. Windows 10 etkinleştirilmediğinde çoğu ayarını kontrol edemiyorsunuz. Böylece Windows sizi bir fare kobayı gibi görüp sürekli geri bildirim alıyor.
Etkinleştirdikten sonra Arka plan uygulamaları ve geri bildirim görevlerini kapatın.

En son iç bakım ve termal macun yenilemesini ne zaman yaptırdınız?

Oyun ayarlarından Dikey senkronizasyon açık oynamanızı öneririm. Dizüstü bilgisayarda yüksek FPS değerleri sistemin daha çaubk ısınmasına neden olur. Hertz değeri dışında LOL oyununda V-Sync olarak geçen Dikey senkronizasyon ayarı sizi rahatsız etmeyecektir.

Ek olarak Windows 10 doğrulamanızı öneririm. Windows 10 etkinleştirilmediğinde çoğu ayarını kontrol edemiyorsunuz. Böylece Windows sizi bir fare kobayı gibi görüp sürekli geri bildirim alıyor.
Etkinleştirdikten sonra Arka plan uygulamaları ve geri bildirim görevlerini kapatın.

2 sene oldu yaklaşık alalı hiç bir bakım veya termal macun yenilenmesi olmadı bu yüzden olabilir mi ? nerede yaptırabilirim iç bakım ve termal macunu servis mi olması lazım illa

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı