GTX 1050 Ti Laptop Oyunlarda Düşük FPS

disclosure666

Hectopat
Daha fazla  
HP Omen bi laptopa sahibim. Güncel olarak oynadıgım bir kac oyun var ve aldıgım FPS degerleri gayet yeterli ve tatmin edici. Örnek verecek olursak CSGO'da 190+ ve PUBG'de 75+ FPS alabliyorum fakat bu oyunlar dısında Steam'dan bir kac oyun denedim ve inanılmz düşük FPS degerleri gördüm. H1Z1'de 12 FPS veriyor, Rainbow'da 18 FPS veriyor sabit olarak. Sistemle ilgili bi hata degil de oyunla ilgili bi hata olabilecegini düşünüyorum. (Dosya eksikligi vesaire) Daha önce bu tarz sorunla karşılaşanlar oldu mu fikir belirtirseniz sevinirim. (Bu düşük FĞS sorunu Torrentten indirilen oyunlarda hiç olmadı yalnızca Steam üzerinden indirdigim oyunların bir kaçında gördüm.)

Öncelikler NVIDIA GeForge Experience üzerinden driverlarn güncel olduğundan emin olun ardından oyunlarınızı optimize etmenizi tavsiye ederim. Sorununuz düzelmez ise NVDIA denetim masasından oyunlar için tek tek performans modunda çalıştırma seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim. Bir ihtimal bilgisayar oyunları işlemci üzerindeki dahili grafik biriminden çalıştırmaya çalışıyor olabilir.

Yerel disk C den steam dosyasına girin. Ordan oyunun EXE dosyasını bulup uyumluluk ayarına girin. Alt kısımda tam ekran iyileştirmeleri'ni devre dışı bırak kutucuğunu işaretleyin.

Rainbow optimizasyonun da bazı sıkıntılar olduğu doğru ama siz baya düşük FPS alıyorsunuz. Rainbow için aşağıdaki rehberleri kontrol edin.
Steam Community :: Guide :: En İyi Performans İçin Çözümler
Steam Community :: Guide :: Windows 10 1709 FPS Düşmelerinin Çözümü / Windows 10 1709 FPS Drop Problems Fix

Xbox Game DVR kapat.
Windows 10'da Xbox DVR Nasıl Devre Dışı Bırakılır? - Technopat

Ayriyeten dizüstü bilgisayarlarda 60 FPS üstünde bilgisayar ısınmaya başlayacağından fazla önermem.
O oynadığını oyunları En yüksek ayarda kaldırabilecek bir bilgisayar değil. Oyunları orta ayarlarda oynayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı