GTX 1050 Ti laptopta Görüntü Bağdaştırıcıları ayarları nasıl olmalı?

zelkero

Femtopat
Daha fazla  
Intel'i açınca FPS düşüyor ama neden oluyor bilmiyorum.
1050 Ti açınca sadece yükseliyor.
Böyle 2 fotoğraf gibi yapsam PC bir sıkıntı yaratır mı ya da çözümü var mı?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu açarken sağ tıklayın ve sırasıyla şunu uygulayın Grafik işlemciyle çalıştır>Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisi Sol tıklayın ve uygulamayı açın. Intel HD 630 İle açarsanız FPS'iniz düşük kalır çünkü oyun odaklı değil.

Intel'i açınca FPS düşüyor ama neden oluyor bilmiyorum.
1050 Ti açınca sadece yükseliyor.
Böyle 2 fotoğraf gibi yapsam PC bir sıkıntı yaratır mı ya da çözümü var mı?

Eki Görüntüle 1016905Eki Görüntüle 1016906

Intel görüntü bağdaştırıcısı Intel işlemcinin içindeki grafik sürücüsüdür. Daha çok pil ve iş odaklı bir grafik sürücüsü olduğundan dolayı bilgisayarı oyun için kullanıyorsanız 1050 Ti ekran kartını varsayılan olarak ayarlayın. İkinci olarak da Valorant oyununda grafikleri yükseğe almak bence mantıksız. Düşük ayarlarla pek bir farkı yok. Bir denemeni öneririm. Müthiş bir FPS artışı olacaktır.

Intel görüntü bağdaştırıcısı Intel işlemcinin içindeki grafik sürücüsüdür. Daha çok pil ve iş odaklı bir grafik sürücüsü olduğundan dolayı bilgisayarı oyun için kullanıyorsanız 1050 Ti ekran kartını varsayılan olarak ayarlayın. İkinci olarak da Valorant oyununda grafikleri yükseğe almak bence mantıksız. Düşük ayarlarla pek bir farkı yok. Bir denemeni öneririm. Müthiş bir FPS artışı olacaktır.
Zaten FPS görmek icin öyle ayar yaptım
Oyunu açarken sağ tıklayın ve sırasıyla şunu uygulayın Grafik işlemciyle çalıştır>Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisi Sol tıklayın ve uygulamayı açın. Intel HD 630 İle açarsanız FPS'iniz düşük kalır çünkü oyun odaklı değil.
Dostum bunu biraz daha ayrıntılı anlatırmısın
Intel açarsan dahili grafik birimi kullanır o da Office gibi programlarda pil süresini uzatır. Oyun oynarken 1050 Ti geçiş yapın daha güçlü. @Yener K..
Dostum masaüstü pc pil gerek yok

Yeni konular

Geri
Yukarı