GTX 1050 Ti MSI vs ASUS vs GIGABYTE

Bütçe
3800

Keeqo

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle benim düşündüğüm ekran kartı Asus GTX 1050 Ti Phoenix. Ancak 2 model daha var, birisi Gigabyte diğeri ise MSI. Benim çok fazla bilgim yok hangi modelde ne değişiyor diye. Cevaplarınızı bekliyorum.(1650 Ti al daha iyi demeyin bilgisayarım eski olduğu için boşuna fazla para vermek istemiyorum. 2.el ekran kartı da alamam.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşların dediklerine katılmakla birlikte, tek fanlı almayın hocam. İlla attıklarınızdan birisi olacaksa tek fanlı olmasın.

O fiyata 1050 Ti almak saçmalıktan başka bir şey olmaz, bu bütçede 6500XT varken. Takacağınız sistem nedir?
Takacağım sistem:
İşlemci: i7-2600K
Anakart: ASUS P8Z77-V LX
RAM: KINGSTON HYPERX GENESIS DDR3 4gb(2x)
Güç Kaynağı: EVEREST EPS 600A
Ekran Kartı: AMD ekran kartı benim bilgisayarıma ters diye biliyorum.

Arkadaşların dediklerine katılmakla birlikte, tek fanlı almayın hocam. İlla attıklarınızdan birisi olacaksa tek fanlı olmasın.

Tek fan olması ne kadar fark yapar? Benim çok eski zamanda aldığım 750 Ti bile Crysis açıyordu. 2 yıl idare edeceğim bu bilgisayarı.

Monitörüm zaten 60 hz, çok fazla zorlamayacağım bir ekran kartı olacak.

Son düzenleme:
Takacağım sistem:
RAM: KINGSTON HYPERX GENESIS DDR3 4gb(2x)
Güç Kaynağı: EVEREST EPS 600A

Tek fan olması ne kadar fark yapar? Benim çok eski zamanda aldığım 750 Ti bile Crysis açıyordu. 2 yıl idare edeceğim bu bilgisayarı.

Monitörüm zaten 60 hz, çok fazla zorlamayacağım bir ekran kartı olacak.
AMD ekran kartı takmanız bir sorun oluşturmaz, 6500XT'nin darbogazlı hali bile iyi performans verecektir.

Takacağım sistem:
RAM: Kingston HyperX GENESIS DDR3 4 GB(2x)
Güç Kaynağı: Everest EPS 600A

Monitörüm zaten 60 Hz, çok fazla zorlamayacağım bir ekran kartı olacak.

Kış zamanlarında tek fanlı problem yapmaz da yaz ayları geldiğinde ısınır hocam. Tek fanlılar soğutmada başarısız olabiliyor. Çünkü tek fan olduğu gibi, fanın üstündeki soğutma plakası da daha küçük oluyor.

AMD ekran kartı takmanız bir sorun oluşturmaz, 6500XT'nin darbogazlı hali bile iyi performans verecektir.

Monitörüm 60 Hz olduğu için FPS sabit tutacağım darboğaz yapacağını sanmıyorum. Yoksa ben de biliyorum 6500XT iyi olduğunu, şu an ekran kartı yok. İşlemci sadece bu sitede 50 derece gösteriyor.

Monitörüm 60 Hz olduğu için FPS sabit tutacağım darboğaz yapacağını sanmıyorum. Yoksa ben de biliyorum 6500XT iyi olduğunu, şu an ekran kartı yok. İşlemci sadece bu sitede 50 derece gösteriyor.
Dediğim gibi 6500 XT en mantıklısı olur, zaten FPS takıntınız da yok.

İsterseniz daha uygun bir fiyata RX 6400 alıp artan para ile sisteminize baska yükseltmeler de yapabilirsiniz.

RX 6400 1650 gücünde ve işinizi rahatlıkla karşılar. Yükseltme yapacak iseniz RAM veya PSU'ya yönelmenizi öneririm.

Geri
Yukarı