GTX 1050 Ti Nesne Kenarlarında Titreme Sorunu

DejaMort

Hectopat
Daha fazla  
Uzaktaki ağaçlar olsun, özellikle demir parmaklık tarzı yerler ve sularda aşırı titremeler var goruntulerde. Aklınıza gelebılecek ne kadar kenar yumusatma ayarı varsa fullesem bıle engel olamıyorum. Sorun monıtor mu dedım, kasayı televızyona bagladım ama yine aynı. Sanırım en son Nvidia guncellemesınden sonra boyle oldu. Tam emın degılım ama.
Başlarda sadece PUBG'de böyle yapıyor sandım ama bayağıdır gırmedıgım CS'ye gırdıgımde fark ettım kı sorun butun oyunlardaymıs. Kontrol panelınden her türlü ayarı denedım (Vsync, düşey senkronizasyon vb. açıp kapama da dahil ) olmuyor. Bakmadıgım forum kalmadı. Umarım tecrubelı bır arkadas yardım eder.
  • GTX 1050 Ti ekran kartı
  • i7 7700K işlemcı
Ek not : Bir de son zamanlarda oyunu ılk actıgımda gamma sorunu oluyor. Parlaklık geç yansıyor oyunlara. Bunu da ekleyeyim dedım. Belkı diğer sorunla bır ılgısı vardır. Lütfen artık bırısı el atsın bana, delireceğim.

@Recep Baltaş @Neurevt Ustam bakar mısın bır. Gittim 1080 aldım ama sorunum hala sürüyor. Özellıkle çayır çimen olan oyunlarda kör olucam neredeyse. Dsr ile 4k yapınca bır nebze ıyı oluyor ama hala sürüyor sorun.
Denedıgım cozumler :
vsync on/ off
Denetım masasından FXAA vs. acmak.
Experıence den optımızasyon yapmak.
Baska monıtorde denemek.
Oyunu sılıp tekrar yuklemek
Format.
DDU ıle drıver sılıp tekrar yuklemek./ eski driverı denemek
Bios guncellemek

Şu ıkı vıdeoda kı gıbı oluyor .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yabancı forumlara kadar bakmadıgım yer kalmadı kımse çözememiş henüz. Haftalardır delırıcem lütfen bır tane dahi cıksın ve su sorunu halletsin en azından neyden kaynaklanıyor onu soylesın :(

PUBG için efektleri kapatınca sorun baya azalıyor. Ben efekt açtığım anda karakterlerin saçları karıncalı karıncalı oluyor. Bu videolardaki sorun bende de vardı ve değişçik ayarlar deneyerek sıfıra yakın çözdüm. Şu an efektler tamamen kapalı oynuyorum ve yok denecek kadar az. r3 1300x ve GTX 1060 6GB kullanıyorum.

Düzeltme: Çözememişim bende de aynı durum var :)

Son düzenleme:
Yani pubg üzerinden bakmamak lazım ben videoları örnek olarak attım. Çözebılen veya sorunun kaynagına yonelık farklı bır yorum yapan kımse olmuyor bır umut burayada yazdım ama sanırım burdan da bir şey cıkmayacak :(

Her ne kadar etıketledıgım bilge arkadaslar cevap vermese de ( ! ) bir şey eklemem lazım. Bu sorunların hepsının ben işlemcı degıstıkten sonra oldugunu fark ettım. Ek olarak gtx 1080 ekran kartımın pci x8 de calıstıgını fark ettım. Ne kadar kurcalasam baksamda biostan x16ya cekemedım bılmıyorum bu bır seyı etkıler mı ama . Acaba ana kartım ıslemcımı kaldırmamıs olabılır mı veya ana kartın ekran kartı ıslemlerının tam yerıne getırılmemesını saglamıs olma ıhtımalı varmı dır ? Ve ya yenı ıslemcı takınca bıosta acıp kapamam gereken ayarlar mı var acaba bılmıyorum haftalardır arastırmaktan yoruldum. Sorunun sebebını bulsam ona göre parça değişmeye de hazırım ama bır kısı bıle sorunun kaynagını bulamıyor / bulamamıs mukemmel.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @Neurevt

Bu arada bu vıdeo sorunumu daha ıyı acıklıyor. Gerçı bırının cıkıp bana sebebını soyleyecegıne ınancım kalmadı ama..

Aynı problemler bende de var. Acaba kullandığımız monitör ve bağlantı türünden kaynaklanabilir mi? Asus VP247T kullanıyorum ve DVI ile bağlantı sağlıyorum.

Hayır alakası yok Yazdıgım gıbı denedım onları. Donanımsal herseyı denedım muhtemelen yazılımsal bır sorun ve bızım cozebılcegımız turden degıl ama benım anlamadıgım herkeste olmuyor ...

O kadar masraf yapıp oyundaki bütün ayarlar ile oynayıp birde size önereceğimiz çözüm yolları (DDU, BIOS güncelleme vb.) ile sorunu çözemediyseniz bizim yapabileceğimiz bir şey kalmamış. Nvidia ile iletişime geçip bu sorunla ilgili güncelleme gelmesini beklemelisiniz. Bende de 1050TI var, akşam eve gidince bakayım bende buna.

Araştırınca sorunun AntiAliasing özelliğinin açık olmasına rağmen çalışmamasından kaynaklandığını öğrendim. Ama çözüm üretebilen birini bulamadım.

Aynı sorun bende de var fakat şöyle oldu anlatıyım hemen.
ARKADAŞLAR BEN İ5 3570K GTX560 KULLANIYORDUM FAKAT HİÇ BİR SIKINTI YOKTU KARTIM VE SİSTEMİM ÇOK İYİYDİ FPS DÜŞÜKLÜĞÜ YAŞADIĞIM İÇİN GİDİP GTX1050 Tİ ALDIM VE İLK TAKTIĞIM GÜN OYUNLAR OLSUN PC EKRAN GÖRÜNÜMÜ OLSUN HERŞEY ÇOK AMA ÇOK GÜZEL BİR GRAFİKTEYDİ YANSIMALAR OLSUN GÖLGELER FİLAN ÇOK İYİYDİ FAKAT 1 2 AY SONRA NVİDA GÜNCELLEME GETİRDİ OYUNLAR BERBAT OLDU ÖZELLİKLE EURO TRUCK SİMULATOR 2 OYUN NUN HASTASIYIM O OYUNDA DA AYNI SORUN VAR AYNA KALİTELERİ FİLAN ÇOK BERBAT VE BEN İNTELDEN KAYNAKLANIYOR SANDIM PC Yİ DAĞITTIM GİTTİM AMD RYZEN 5 TOPLADIM SORUN YİNE DEVAM EDİYOR AMD EKRAN KARTI KULLANANLAR DA VARMI BÖYLE BİR SIKINTI ACABA

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı