GTX 1050 Ti oyunda kasma sorunu

Sefagkr

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce GTX 1050 Ti aldım ve en güncel sürüm driverlar yüklü. Ama LoL felan oynarken hafif hafif takılmalar oluyordu. NVIDIA Experience indirdim ve optimize ettim lakin hala küçük küçük takılmalar seziyorum. Sizce sorun nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Sistemim :

Anakart : Anakart : ASUS M5A97 LE R2.0
İşlemci : FX 6300
RAM : Ripjawsx Gskill 2 adet 4 GB (toplam 8 GB) 1600MHz
SSD : Transcend 250 GB SSD
Ekran kartı : GTX 1050 Ti
İşlemci soğutucusu : Hyper 212 Evo
Monitör : ASUS 23" MX239H Full HD HDMI IPS Monitör

MSI Afterburner ve RivaTurner ile yaptığım testte de genel olarak GPU kullanımı %20 ile %15 arasında değişiyor.

FPS sabitleyerek oynuyorum yine de küçük küçük takılmalar oluyor. Darboğazdan kurtulmam için neler almam lazım? Yeni anakart ve işlemci mi almam gerekiyor?

Darboğaz yapıyor bariz belli. Kurtulmak için, işlemciye OC yapmanız gerekir. Bence sistemi satman, güncel bir sistem toplamanı öneririm. Ha illa satamam diyorsan, işlemcini FX 8300 serisine yükselt darboğaz olmayacaktır.

Bu arada güncel sistemden kastım, bu dönemde çıkan, düşük bütçen ise, Pentium G4560 ile sistem toplamanı öneririm veya Zen mimarisinin orta ve giriş seviyelerini bekleyebilirsin. Karar senin.

FX 6300 ile o kadar bir dağboğaz söz konusu olmaz. İnternette videoları mevcut. Fakat sizin sorununuz arka planda çalışan işlemlerden kaynaklı olabilir. Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin. Diğer sebeplere gelirsek antivirus programı kullanıyorsanız anlık taramaları dediğiniz gibi bazen FPS düşüşlerine neden olabiliyor. Antivirusu kapatıp öyle deneyin. Son olarakta sisteminizde virus olabilir bi tarama yaptırın eğer sorun düzelmezse hepsini denedikten sonra bi format atın derim. Win 10 kullanın çok fazla performans artışı gözlemleyeceksiniz.

Bilgisayarıma zaten format attım. 3 gündür kullanıyorum bilgisayarımı. Virüs ya da ona benzer birşey kapmadı. Darboğaz yapmaması için yeni sistemim şu şekilde olsun mu? :

MSI H270M MORTAR ARCTIC Intel Z270 Soket 1151 DDR4 2400Mhz HDMI USB 3.1 Anakart (ya da daha iyi anakart tavsiye ederseniz iyi olur.)

Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı