GTX 1050 Ti Oyunlarda Akıcılık Yok

Elysion804

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker & Yazılımcı
Merhabalar, ben 1 yıl önce bilgisayarı yeni topladım. İlk başlarda tüm oyunları akıcı bir şekilde kasmadan rahat bir biçimde oynuyorum belli bir süre sonra akıcı olmamaya başladı oyunda biraz kasma tarzında ağırlık hissi veriyor çoğu oyunda aynı sorunum var.
Oynadığım oyunlar:
CS:GO, PUBG, Rainbow, Rocket League. Bu oyunlarda yüksek ayarlarda yüksek FPS değerlerinde oynamama rağmen hiç FPS drop yemediğim halde oyunda sürekli ağırlık hissi veriyor kasıyor bildiğin fareyle nişan alırken bazen çok zorlanıyorum hiç akıcı gelmiyor hiçbir oyun.
Sistem özelliklerim:
  • Anakart : GA-960a-ds3
  • İşlemci : AMD FX-8350 X8 4.0GHz
  • Ekran K. : ASUS GTX1050 Ti GDDR5 OC 4GB
  • RAM : Kingston Hyperx 16GB DDR3 2133MHz
  • HDD : Seagate 500GB 3.5 7200RPM 32MB

2.jpg
3.jpg
45.jpg
qwxWZv.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aida64 HTML raporu oluşturun. Mediafire yükleyip paylaşın.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Kasa temizliği ve Termal macun yenilemesi yaptırın.
Windows Update güncelleştirmelerini denetleyin.
AMD Chipset sürücülerini güncelle.
AMD AM4 ve TR4 Chipset Sürücüsü
Sistem bakım yönergelerini uygula.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Tam ekran iyileştirmelerini oynadığın oyunlarda devre dışı bırak. Ani FPS düşmelerini engelliyor.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar

Rekabetçi oyunlar sürekli güncelleme alıyorlar. Çoğu güncellemede oyunu performans konusunda sıkıntılı hale getiriyorlar.
Özellikle Rainbow oyunu her güncellemede 5-10 FPS kaybediyor. (Ubisoft optimizasyon yapmayı bilmiyor.)
PUBG zaten başından sorunlu bir oyun, Forumda sürekli PUBG'de düşük FPS yada stabil olmayan FPS alıyorum diye konular açılıyor.
CS:GO eski bir oyun motoru kullandığından daha çok işlemciye yük bindiriyor.
Rocket League Unreal Engine kullanıyor. PUBG gibi oda saçma sapan sorunlar yaşayabiliyor.
Özellikle bu oyunlarda güncelleme aldıktan sonra sıkıntı yaşarsan, Sorunun senden kaynaklı olup olmadığını kontrol etmek için Steam yada Reddit forumlarını kontrol et.

Rekabetçi oyunlarda kullanılan genel ayarlar kullanmanı öneririm.

Rainbow için videodaki ayarları kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO için aşağıdaki grafik ayarlarını öneririm.
20180318202444_1.jpg

PUBG için videodaki ayarları kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rocket League V-Sync açabilirsin. FPS oyunu olmadığından pek gerek olacağını düşünmüyorum. Ani FPS dalgalanmalarında yaşanan sorunları ortadan kaldıracağından daha akıcı bir performans alırsın.

Son düzenleme:
Aida64 HTML raporu oluşturun. Mediafire yükleyip paylaşın.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Kasa temizliği ve Termal macun yenilemesi yaptırın.
Windows Update güncelleştirmelerini denetleyin.
AMD Chipset sürücülerini güncelle.
AMD AM4 ve TR4 Chipset Sürücüsü
Sistem bakım yönergelerini uygula.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Tam ekran iyileştirmelerini oynadığın oyunlarda devre dışı bırak. Ani FPS düşmelerini engelliyor.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar

Rekabetçi oyunlar sürekli güncelleme alıyorlar. Çoğu güncellemede oyunu performans konusunda sıkıntılı hale getiriyorlar.
Özellikle Rainbow oyunu her güncellemede 5-10 FPS kaybediyor. (Ubisoft optimizasyon yapmayı bilmiyor.)
PUBG zaten başından sorunlu bir oyun, Forumda sürekli PUBG'de düşük FPS yada stabil olmayan FPS alıyorum diye konular açılıyor.
CS:GO eski bir oyun motoru kullandığından daha çok işlemciye yük bindiriyor.
Rocket League Unreal Engine kullanıyor. PUBG gibi oda saçma sapan sorunlar yaşayabiliyor.
Özellikle bu oyunlarda güncelleme aldıktan sonra sıkıntı yaşarsan, Sorunun senden kaynaklı olup olmadığını kontrol etmek için Steam yada Reddit forumlarını kontrol et.

Rekabetçi oyunlarda kullanılan genel ayarlar kullanmanı öneririm.

Rainbow için videodaki ayarları kullanabilirsin.

CS:GO için aşağıdaki grafik ayarlarını öneririm.
Eki Görüntüle 287445

PUBG için videodaki ayarları kullanabilirsin.

Rocket League V-Sync açabilirsin. FPS oyunu olmadığından pek gerek olacağını düşünmüyorum. Ani FPS dalgalanmalarında yaşanan sorunları ortadan kaldıracağından daha akıcı bir performans alırsın.
dendiği gibi yaptım raporu
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
ben zaten her 3 ayda bir kasa temizliği yapan biriyim termal macunlar 1 ay oldu
disk temizliği haftalık yapıyorum
windows 7 64 bit kullanıyorum herhangi güncel update yok olduğunda yüklüyorum
birçok farklı ayarlar denedim oyunlarda ama hiç biri çözüm bulmadı dediğiniz gibi ayarlardada kullandım eskiden ama çözüm yolu olmadı onlarda

Windows 7 Temel güncelleştirmeleri almıyor. Güncel bir işletim sistemine geçmeni öneririm.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Anakartının Revision numarasının ne olduğunu söyle de BIOS güncellemesi olup olmadığını kontrol edeyim.
When searching for products some of the models may have different revisions, how do I distinguish between the different revisions of the same model? | FAQ - GIGABYTE European Union

Bazı programların güncellemeleri var. Java, Adobe gibi programların eski sürümlerini kullanıyorsun. Eski sürümleri kaldır. En güncel sürümleri siteden yükle. Patch My PC ile hangi sürücülerinin eski olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Windows 7 Temel güncelleştirmeleri almıyor. Güncel bir işletim sistemine geçmeni öneririm.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Anakartının Revision numarasının ne olduğunu söyle de BIOS güncellemesi olup olmadığını kontrol edeyim.
When searching for products some of the models may have different revisions, how do I distinguish between the different revisions of the same model? | FAQ - GIGABYTE European Union

Bazı programların güncellemeleri var. Java, Adobe gibi programların eski sürümlerini kullanıyorsun. Eski sürümleri kaldır. En güncel sürümleri siteden yükle. Patch My PC ile hangi sürücülerinin eski olup olmadığını kontrol edebilirsin.
rev 1.4 yazıyor anakartımda !

BIOS günceldir.
Dediğim gibi güncel bir Windows 10 sürümüne geçiş yapın.

Eski program yazılımlarını güvenlik sorunu çıkarabileceğinden kaldırın. Adobe programları, Java, K-Lite Codec, Chrome, 7-ZİP güncel olmayan sürümleri kaldırıp, En güncel sürümlerini kendi sitelerinden yükle. Winrar yada 7-ZİP birini kaldır.

Ekran kartı sürücüsünü DDU rehberine göre kaldır. Temiz bir şekilde yeniden kur.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Ben CS:GO'nun grafik ayarlarını olabildiğince düşürerek oynarım ve bana çok akıcı gelir ani dönüşler olsun, zıplayınca yere daha hızlı düşme olsun bana çok katkı sağladığını düşündüğüm için düşük ayarlarla oynarım. Dün bi deneyeyim diye tüm ayarları en yüksek ayarlar yapıp kaydettim. Öyle bir yavaşlama oldu ki adam sanki ağır çekimde yürüyor, mouse'u ani bir şekilde çevirmeye çalıştığım zaman ivme kapalı olmasına rağmen açıkmış gibi ağır dönüyordu. Tekrar düşürdüm ayarları yine oyun aşırı hızlandı. Acaba grafik ayarlarını düşürüp bi denesen diyorum. Mesela "Keskinliği Yumuşatma Modu" seçeneğini 8x'se 4'e, 4x'se 2'ye çekip denesen hızlanabileceğini düşünüyorum.

60Hz bir monitörde akıcılıktan bahsetmek çok zor hele ki CSGO da size tavsiyem 144Hz bir monitörde(Arkadaşınız olur internet cafe olur) oyunu deneyimlemeniz.Akıcılık istiyorsanız en az 75Hz bir monitöre sahip olmalısınız.Monitör alacak durumunuz yok ise monitörünüzü overclocklayabilirsiniz fakat bu garanti dışı bırakabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı