GTX 1050 Ti Oyunlarda Kasma Sorunu

Vicente14

Kilopat
Sistemim şu şekilde:
  • CPU: Intel Core i7-7700 3.60 GHz (8 CPUs)
  • GPU: Nvidia GTX 1050 TI - 4 GB
  • RAM: 16 GB
  • Windows 10
FIFA 18'de şöyle bir sorunum var;
FIFA config ayarlarım:
  • Çözünürlük - 1920x1080
  • Doku Kalitesi - Ultra
  • MXAA - Otomatik
  • Direct X - Otomatik
Bazen animasyonlarda kasma oluyor. Oyun anında kamera ileri veya geri hareket etmezken bir sıkıntı yok oyun çok akıcı ancak ileri pas atınca bazen (bir maçta 1-2 kere oluyor) birkaç FPS atlıyor. Yani sanki bir videoyu çok az bir kısmını kesmişsiniz gibi. Bir de arada bir kamera ileri veya geri giderken oyuncu topu kontrol ettiğinde çok hafif bir titreme oluyor. FPS'yi sabitlemiyorum çünkü oyun daha ağırlaşıyormuş gibi hissettiriyor ve aynı sorun ondada oluyor. İşin ilginç tarafı doku kalitesini yükseğe alınca bu dediğim atlama olayı daha da belli oluyor. Youtube'tan izlediğim bir çok videoda benle aynı karta ve RAM'i 8 GB, i5 işlemciye sahip olmalarına rağmen Ultra'da 100-115 FPS alıyorlar.
Not: Bu dediğim kasmalar GTA V'de de oluyor. BF1'de yüksek ayarlarda fazla kasma yok.
Denediğim çözümler;
-Bilgisayarı alalı 2 ay oldu. Servise verdim içini temizlediler, bakım yaptılar. Bir işe yaramadı.
-Nvidia'nın sürücülerinin farklı versiyonlarını denedim.
-Nvidia ayarlarından bir çok ayar denedim.
-Windows'u güncelledim.
-Format attım.
-DX, net framework vs. hepsini güncelledim.

beyler yardımınız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı