GTX 1050 Ti Oyunlarda Takılma Sorunu

GurkanT

Hectopat
Öncelikle merhabalar resimde gördüğünüz gibi bilgisayar özelliklerimi attım. PUBG, GTA5, RUST SUBNAUTİCA gibi oyunlarda, özellikle PUBG, GTA5 hiç oynanmayacak şekilde takılıyor (kasmıyor). Bilgisayarımı 1 sene önce topladım ve ilk başlarda böyle sıkıntı yoktu sonralardan olmaya başladı. Bilgisayarımda SSD yok sizce sıkıntı nedir ? RAM'den mi kaynaklı? Ne yapacagım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle RAM'den kaynaklı 4GB ram o oyunlar için yeterli değil en az 8GB olmalı.

PUBG bu ram oranında açılması mucize diyeceğim, saldıracaklar. Ama bahsettiğiniz oyunların tamamı çok yüksek ram tüketen oyunlar. En azından 8gb olmalı ki PUBG bundan da fazla ister.

Takılmalar RAM'den dolayı olur işlemciden veya GPU'dan dolayı değil, 4GB RAM günümüz için çok yetersiz, 4GB daha RAM takviyesi yaparsanız takılmalar ortadan kalkacaktır.

RAM takviyesi yaparken mevut RAM markasıyla aynı olmasına özen göster. RAM çok eskiyse ve bütçe varsa 2x8GB öneriyorum.

4 GB RAM ile bu takılmalar gayet normal. Günümüz oyunları için bile 8 GB RAM bazen yetmiyor. PUBG' de düşük RAM ile oynayamamak gayet normal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…