GTX 1050 Ti PCI Express Uyumu

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bilgisayarıma GTX 1050 Ti takıcağım. O da PCI Express 3 destekli. Ama benim bilgisayarım PCI Express sadece. Ne tür sıkıntılar çıkartır? İyi çalışır mı?

Eğer anakartınız PCI Express 1.0 ise ekran kartı çalışmayabilir. Zira PCI Express 1.0, port tüzerinden 75 Watt enerji sağlamayabilir.

6Pin güç girişine ihtiyaç duyan modellerden seçer ise problemi olmaz diyorsunuz yani.

Maalesef. O modeller PCI Expres üzerinden gelen güce daha da fazla ihtiyaç duyuyor. Mümkün olan en düşük güç tüketimli modellere bakmalı R7 240 gibi.

Über bir durum olmadığı sürece çalışacaktır yine de. İnternette eski anakarta yeni GPU takıp da darboğaz dışında çok sorun yaşayan görmedim.

Über bir durum olmadığı sürece çalışacaktır yine de. İnternette eski anakarta yeni GPU takıp da darboğaz dışında çok sorun yaşayan görmedim.
Ben de öyle düşünüyordum. Ek güç girişi olan kart alınsa, durum çözülür gibi okuduğum için @Recep Baltaş abimin yorumunu, o seçeneği eliyim dedim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı