GTX 1050 Ti R3 2200G sisteme 1000 TL'ye monitör tavsiyesi

Hangi tarz oyunlar oynuyorsunuz? O modellere o paraları vermeyin, paranıza yazık. 1086 TL'ye şu 144 Hz modeli alabilirsiniz;

https://www.amazon.com.tr/Acer-ED24...c3e-4334-8b42-f6714b7a8e0d&pd_rd_i=B0792CYMCN

Bakın bakalım orada kaç TL yazıyor bütçe olarak.
Pupg tarzı
Bu fiyata G-sync imkansız.
Yukardaki attıgım resimlerdekiler bu fiyata iyi degil mi?
İkiside değil. Freesync ye boşa para verme. 60hz de olsa IPS monitör o fiyata daha performanslı olacaktır.
AOC PDS241 PORSCHE DESIGN 24" 4ms (HDMI) Full HD IPS Ultra Fiyatı
Acer SA230bid 23" 4ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Ultra İnce Fiyatı
Pupg tarzı oyunlar oynuyorum. 1Ms li ekranlar daha iyi degilmidir?
O yüzden oynadığı oyunları sordum en başta. Ona göre önerilir.
Pupg oynuyorum bu tarz oyunlar.
Bütçe 1000 TL ve ekran kartı 1050ti olduğu için yenileme hızı yerine panele para vermek daha mantıklı gibi.
Nasıl yani anlamadım pek fazla bilgili degilimde.
1050Ti'lı bir sisteme G-SYNC'li bir monitör ha. Monitöre'de bir 3.5 lira verir artık.

Önerdiğim Monitör Asus VG245Q kesinlikle harika bir monitör.

BenQ 24" RL2455 Gaming Led Monitör - Vatan Bilgisayar
AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+MM Full HD Gaming monitör - Vatan Bilgisayar
Asus 24" VG245Q Full HD Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar
3. Biraz pahalı olmuş ona param yetişmez. Amozon da ucuz fakat 1 ay beklemek mantıklı gelmiyor.

Son düzenleme:
Hangi tarz oyunlar oynuyorsunuz? O modellere o paraları vermeyin, paranıza yazık. 1086 TL'ye şu 144 Hz modeli alabilirsiniz;

https://www.amazon.com.tr/Acer-ED24...c3e-4334-8b42-f6714b7a8e0d&pd_rd_i=B0792CYMCN

Bakın bakalım orada kaç TL yazıyor bütçe olarak.
3. Biraz pahalı olmuş ona param yetişmez. Amozon da ucuz fakat 1 ay beklemek mantıklı gelmiyor.

Oreki nin attığı monitörü aldığınız zamanda bugün alırsan 1 Kasım Perşembe tarihinde geliyor. 1 ay beklemiyorsun ve 144hz varken 75hz almak saçma geliyor bana.

Eğer daha çok oyun amaçlı kullanacaksanız 1ms ve 75 Hz bir monitör almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz dahilinde, TN panel olmasına rağmen diğer TN panellere göre daha başarılı olan tam bir fiyat performans ürünü öneriyorum. Fiyatı da 800 TL.

Ürün:
Viewsonic 23.6" VX2457-MHD 75HZ HDMI DP AMD FreeSync Gaming Monitör | ITOPYA

Bu da incelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oreki nin attığı monitörü aldığınız zamanda bugün alırsan 1 Kasım Perşembe tarihinde geliyor. 1 ay beklemiyorsun ve 144hz varken 75hz almak saçma geliyor bana.
Eminmisiniz Amozon 1 ayda getiriyor diye biliyorum yoks tabiki daha mantıklı
Eğer daha çok oyun amaçlı kullanacaksanız 1ms ve 75 Hz bir monitör almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz dahilinde, TN panel olmasına rağmen diğer TN panellere göre daha başarılı olan tam bir fiyat performans ürünü öneriyorum. Fiyatı da 800 TL.

Ürün:
Viewsonic 23.6" VX2457-MHD 75HZ HDMI DP AMD FreeSync Gaming Monitör | ITOPYA

Bu da incelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet sadece oyun amaçlı alıyorum. Pubg tarzı oyunlar

Evet güzel şık ama 60HZ ve 4MS olması pek oyun için degil.
1050Ti ile zaten 144Hz monitör almanın pek bir mantığı yok. CS:GO/LOL gibi oyunlar haricinde 1080p'de 144FPS verebilecek bir kart değil. Bu yüzden bence kriterleriniz daha çok fiyat, göz sağlığı ve tasarım olmalıdır.

1050Ti ile zaten 144Hz monitör almanın pek bir mantığı yok. CS:GO/LOL gibi oyunlar haricinde 1080p'de 144FPS verebilecek bir kart değil. Bu yüzden bence kriterleriniz daha çok fiyat, göz sağlığı ve tasarım olmalıdır.

Yanlış bir düşünce bence. CS:GO/LoL gibi oyunların dışında 144 FPS verebilecek 10 tane oyun yazarım hiç düşünmeden.

Ek olarak zaten 144 FPS almasına gerek yok. 80 alır, 100 alır ve yine faydasını görür. Paneli de kaliteli zaten monitörün. 144 Hz tatlı niyetine oluyor. Aynı fiyata attığı 75 Hz modelleri almak yerine, daha kaliteli panele sahip olan 144 Hz bir model alması yine matematiksel olarak mantıklı. Çünkü aynı fiyat neredeyse.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı