GTX 1050 Ti+ R5 2600X sistemde düşük performans

İşletim sistemi
Windows 10

Zreqips

Hectopat
RAM
3000 mhz CL 16 corsair vengeance 16 gb
Ekran kartı
Asus gtx 1050 ti tek FANLI
Anakart
Gigabyte b450m s2h
İşlemci
Ryzen 5 2600x
Merhabalar arkadaşlar kullandığım donanımı şöyle bırakıyorum
Gigabyte B450M S2H anakart
Corsair 16 GB RAM
ASUS 1050 Ti şu küçük tek fanlı olan
Ryzen 5 2600X işlemci
1TB James Donkey M.2 SSD.
1 TB hard disk
240 GB James Donkey SSD
Oyun 1TB M.2 SSD'ye kurulu CS:GO'da anlamadığım bir biçimde FPS 120-180 FPS arasında değişiyor ve bu değerler çok düşük geliyor en düşük ayarlarda oynuyorum NVIDIA Denetim Masası ayarlarım vs tam bilgisayarımı yeni formatladım 1 ay önce formatlamadan önce 200-240 FPS alıyordum şimdi bu FPS'lere kadar düştü nerede hata yapıyorum acaba format atarken yanlış bir şey yapmış olabilir miyim?

Yazılımsal bir hatadan kaynaklandığı belli bu sistemle en düşük ayarlarda 120 normal değil.
Oyuna girdikten bir süre sonra Görev Yöneticisinden işlemlere bakın, işlemciyi yüke bindiren farklı bir uygulama mı var? İlk aklıma gelen bu oldu.

Yazılımsal bir hatadan kaynaklandığı belli bu sistemle en düşük ayarlarda 120 normal değil.
Oyuna girdikten bir süre sonra Görev Yöneticisi'nden işlemlere bakın, işlemciyi yüke bindiren farklı bir uygulama mı var? İlk aklıma gelen bu oldu.

Şu an B450 chipset driverını indiriyorum bakalım ne olacak.

1643361489000.png

RAM'in böyle olması normal mi?

1643363058554.png

Oyuna girdikten bir süre sonra Görev Yöneticisinden işlemlere bakın, işlemciyi yüke bindiren farklı bir uygulama mı var? İlk aklıma gelen bu oldu.
resimde de gözüktüğü gibi başka bir uygulama yok hocam
RAM MHZ'sini yükseltebilirsiniz BIOS'tan. Böyle görünmesi normal ama yükseltebilirsiniz.
Ram mhz sini 3000 yaptım+ olarak tek tıkla csgo fps artırma diye bir konu buldum burada onuda uyguladım bakalım akşam işten dönünce deneyip bilgilerimi aktaracağım umarım düzelir aynı sorunu yaşayan arkadaşlarada yardımcı olurum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı