GTX 1050 Ti sistem BIOS açılınca ekran gidip geliyor

Vileblood

Decapat
Sorunum yukarıda gördüğünüz gibi. PC'yi 1.5 ay önce aldım. Bilgisayarcıya Windows'u kurdurdum adam çok rahat sıkıntısız kurdu sonra ben bilgisayarı aldığımda hiç BIOS falan uğraşmadan 1 ay kullandım. Sonra BIOS'a göz gezdirmek istedim. BIOS'u açınca direkt ekran gidip gelmeye başladı. Ben de virüs falan bulaştı diye düşündüm direkt bilgisayarı sıfırladım ama sıfırlama ekranında da Windows sıfırlanıyor derken ekran gidip geliyordu. Ben iyice telaşlanıp fişi çektim, baştan taktım ve PC'yi sıfırladım. O günden beri böyle kullanıyorum. Ben sorunun monitörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu bilgisayarin BIOS'u farkli bir monitörde gidip gelmiyordu ki Windows'u kurabildik. 1366x768 8 senelik Casper monitör kullanıyorum. Sistemime ekstra kablo ile bağlıyorum. Sistem özelliklerimi aşağıya yazacağım bu sorun monitörden değil de başka bir şeyden kaynaklıysa sadece bilgili kişiler yazarsa sevinirim hayırlı günler.

Anakart: Gigabyte H410M H

Ekran kartı: GTX1050 Ti 4 GB.

İşlemci: i510400F.

Depolama: 500GB SSD.

Bellek: 8 GB RAM.

Kablo kaynaklı da olabilir monitör kaynaklı da olabilir. Zaten bu sisteme o monitör hiç olmamış. Farklı kablo alıp deneyebilirsiniz devam ediyorsa farklı bir monitör ile deneyebilirsiniz. Sorun devam etmezse problem nerede anlamış olursunuz.

Geri
Yukarı