GTX 1050 Ti Sistem Ekrana Görüntü Gelmiyor

YusufOlcer

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayari actigimda tum fanlar normal olarak donuyor. Klavye ve fareye isik geliyor ancak monitöre sinyal gelmiyor. Ve bazen de klavye ile farenin de isigi gidip geliyor. Sorun güç kaynagindan kaynakli olabilir mi? Bilgisayar bir kaç kere kapatılıp açıldıktan sonra normal olarak çalışıyor monitöre görüntü geliyor, bir sorun çıkmıyor. Yani direkt power tuşundan bilgisayarın gücünü kapayıp tekrar deniyorum, birkaç kere sonra açılıyor. Ayrıca anakartta ekran kartının altında sarı bir LED yanıyor fotoğrafı ektedir.
Sistemim:
  • MSI Aero ITX 1050 Ti,
  • Ryzen 3 1200,
  • Corsair 8 GB DDR4 RAM,
  • A320M Pro-VH Plus,
  • Kasam TX k8s,
  • Dark 500W PSU
1545251391909.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba o yanan sarı LED anakartın ses kartına ait yani o her zaman yanar onda korkulacak bir şey yok. Sorununa gelince aynı anakartı kullanıyoruz BİOS'a girip sürümünü kontrol eder misin.

Son düzenleme:
BIOS'u daha onceden guncellemistim ama yeni surum cikmie herhalde. Bios guncellemeyle bu sorunun duzelicegini sanmiyorum ama.
BİOS'un güncel olmaması bir çok sorunu beraberinde getirebilir. BİOS güncel değilse sadece şöyle olur diyemeyiz. BİOS güncellemen şuanda yapabiliceklerin arasında 1.sırada güncelledikten sonra tekrar test edip deneyimini yazar mısın.

BİOS'un güncel olmaması bir çok sorunu beraberinde getirebilir. BİOS güncel değilse sadece şöyle olur diyemeyiz. BİOS güncellemen şuanda yapabiliceklerin arasında 1.sırada güncelledikten sonra tekrar test edip deneyimini yazar mısın.
Sıkıntı şu. Bios güncellerken bilgisayarın kapatılıp açılması gerekiyor o sırada bilgisayar yine açılmaz ise sıkıntı çıkabilir diye düşünüyorum.

Sıkıntı şu. Bios güncellerken bilgisayarın kapatılıp açılması gerekiyor o sırada bilgisayar yine açılmaz ise sıkıntı çıkabilir diye düşünüyorum.
Yani şuan sorununu çözebilmem için o PC nin kapanıp açılması gerekiyor.
Anakartında böyle bir bölüm var bilgisayarı açarken hangi parçanın ışığı yanarsa o parçada ekran gelmeme olayını yaşatıyor demektir. Yani sen 2 şeyi birden yapabiliceksin bilgisayarın açılmassa bana ordaki yanan ledin net fotoğrafını atarsın farklı bir çözüm uygularız, bilgisayarın açılırsa bios'a gir güncelle.

Dosya Ekleri

• 20181220_222801.jpg
    20181220_222801.jpg
    221,7 KB · Görüntüleme: 87
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı