GTX 1050 TI sistem full çözünürlükte ekranın gidip gelmesi

Mustafa Teke

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemim;
  • Anakart: Pegatron IPXSB-H61 (1155 pin)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400, 3200 MHz (32 x 100)
  • Bellek: 6GB(2+4) DDR3 1333 MHz
  • Ekran Kartı: ASUS GTX 1050 Tİ
  • Harddisk: SAMSUNG HD105SI ATA Device (1 TB, 5400 RPM, SATA-II)
ATI HD Radeon 6510 kullanıcısıydım. Ekran kartımı geçen hafta aldım fakat aldığımdan beri değişik bir problem yaşıyorum. Ekranım Casper'in orijinal ekranı (18.5 inç). Full çözürlüğe alınca (1360x768) ekranım 1-2 saniyeliğine siyah olup geri geliyor. Mesela NBA 2k17 oynarken kadro ayarlarken ekranım simsiyah oluyor ve maç başlayana kadar gelmiyor. Maç başlayınca da gidip geri geliyor. Çözünürlüğü düşürdüğümde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Yani anlayacağınız oyunla ilgili bir sorun değil. Google Chrome'da gezerken bile belirli sekmelere girmiyor.
Örneğin: Google Chrome'da 2 sekme açık olduğunu düşünün birincisi Google, ikincisi ise facebook. Google sekmesinden facebook sekmesine geçiş yaptığımda ekran simsiyah oluyor ve alt tab yapıp masaüstüne gelene kadar düzelmiyor. Chrome'u kapatıp tekrar facebook yazıp girmeye çalışıyorum yine aynı sorun. Çözünürlüğü değiştirdiğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir monitörde deneyin. Çeviri, vb. kullanıyor musun?

Başka bir monitörde deneyin. Çeviri, vb. kullanıyor musun?
Evet Hdmi to Vga kablosu ile bağlanıyorum. Televizyona Hdmi kablosuyla bağladığım zaman bir sorun olmuyordu fakat Euro Trucks'a girince bir sahnede sadece 2 saniyeliğine gidip geldi onun haricinde dün denedim NBA de bir sorun yaratmadı.

Sorunu başka bir monitöre ekran kartınızı takarak tekrar sınayıp nereden kaynaklandığını bulmaya çalışın.
Denedim TV'a bağlayarak 1920 x 1080 çözünürlüğünde euro trucksta ilk bağladığımda sorun yarattı sonrasında ekran çözünürlüğü ayarlarından HZ frekansını 60'a çekince bir problem yaratmadı NBA'de.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı