Çözüldü GTX 1050 Ti sistem GTA 5 performansı nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
Selamlar herkese. Bugün sizlere günlerdir cevabını araştırdığım sorumu soracağım. Benim sistemim GTA 5 oyununu kaldırır mı? Kaldırsa ortalama ne kadar FPS verir?

Öncelikle bilgisayarı oyun amaçlı kullandığımdan bütün SSD, Windows ayarları yapılmış durumda. RAM gereksiz kullanımını önlemek için gereksiz hizmetleri, uygulamaları ve Windows Defender'i devre dışı bıraktım. Başlangıçta sadece MSI Afterburner ve R. T. S. S otomatik açılıyor. Değerleri, kullanımı vs. görmek için.

Normal grafik ayarları bana yeterli. Bazıları GTA 5 oyununu sistem canavarı gibi büyütüyor. Gören 6-8 GB ekran kartı ve 5 GHz. İşlemci istiyor sanacak derecede. İstediği Sistem özellikleri ve benim sistemim aşağıdadır. Umarım sorunum en kısa zamanda çözülür. İyi forumlar.

Benim sistemim;

• NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5, DX12.
  • Intel Core i5-2320 3.0 GHz. Turbo 3.3 GHz. 6M önbellek, 95 W.
  • Kingston Technology 8 GB (8192 MB) DDR3 1333 MHz. RAM.
  • Kingston Technology 120 GB SSD. Western Digital 300 GB HDD (HDD sağlık durumu %95 ve üzeri şu an sorunsuz çalışıyor. Bu diske kuracağım oyunu.)
  • Corsair VS450 Power Supply.
Oyunun istediği sistem özellikleri;

1611946780713.png

Çözüm
YouTube üzerinde bu videoyu buldum sistemi neredeyse benimki ile aynı. Sadece işlemcisi i5 2400.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam videoda çok az darboğaz var MSAA açılmalı. Videoyu hızlı sararak kontrol ettim %90'ı çok nadir görüyor ekran kartı. Aynı ayarları yapıp MSAA açarsanız sabit 60 FPS alırsınız.
Selamlar herkese. Bugün sizlere günlerdir cevabını araştırdığım sorumu soracağım. Benim sistemim GTA 5 oyununu kaldırır mı? Kaldırsa ortalama ne kadar FPS verir?

Öncelikle bilgisayarı oyun amaçlı kullandığımdan bütün SSD, Windows ayarları yapılmış durumda. RAM gereksiz kullanımını önlemek için gereksiz hizmetleri, uygulamaları ve Windows Defender'i devre dışı bıraktım. Başlangıçta sadece MSI Afterburner ve R. T. S. S otomatik açılıyor. Değerleri, kullanımı vs. görmek için.

Normal grafik ayarları bana yeterli. Bazıları GTA 5 oyununu sistem canavarı gibi büyütüyor. Gören 6-8 GB ekran kartı ve 5 GHz. İşlemci istiyor sanacak derecede. İstediği Sistem özellikleri ve benim sistemim aşağıdadır. Umarım sorunum en kısa zamanda çözülür. İyi forumlar.

Benim sistemim;

• NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5, DX12.
  • Intel Core i5-2320 3.0 GHz. Turbo 3.3 GHz. 6M önbellek, 95 W.
  • Kingston Technology 8 GB (8192 MB) DDR3 1333 MHz. RAM.
  • Kingston Technology 120 GB SSD. Western Digital 300 GB HDD (HDD sağlık durumu %95 ve üzeri şu an sorunsuz çalışıyor. Bu diske kuracağım oyunu.)
  • Corsair VS450 Power Supply.
Oyunun istediği sistem özellikleri;

Eki Görüntüle 857832
İşlemci nesili biraz az. Online'ı etkileyecektir diye düşünüyorum. Onun dışında Story Mode oynarsınız.

Düşük grafik ayarıyla akıcı 60-70 FPS elde edebilirsiniz.

Hocam aynı ekran kartı ve Xeon E5430 ile yüksek ayarlarda Story'de 60 FPS alıyordum(2K'da). Online'da orta ayarlara alınca 60 FPS oluyordu. Sizin işlemciniz daha iyi o yüzden siz yüksek ayarlarda sabit 60 FPS oynarsınız.

Hocam aynı ekran kartı ve Xeon E5430 ile yüksek ayarlarda Story'de 60 FPS alıyordum(2K'da). Online'da orta ayarlara alınca 60 FPS oluyordu. Sizin işlemciniz daha iyi o yüzden siz yüksek ayarlarda sabit 60 FPS oynarsınız.
30-40 FPS kadar düşük alacağımı zannetmiyorum. Akıcı oynarım bence. Orta veya normal ayarlarda oynarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı