GTX 1050 Ti sistem için Linux dağıtımı önerisi

kqqk13

Hectopat
Sistemim: "i5 6400/ GTX 1050 Ti Expedition/ MSI B250M GAMING PRO/1 TB HDD/ Deep cool kendomen kasa/ 2x8GB 2133 MHz DDR4 RAM". 3 ay sonra SSD alacağım. Windows 10 Pro kullanıyorum. HDD sıkıntı oluyor. Şu aralar oyun olarak sadece CS:GO oynuyorum. Visual Studio ve PyCharm kullanıyorum. Daha önce Rasberry kullandım. Onun dışında Linux tarzı başka tecrübem yok. Zoom'da kullanılıyor bu aralar. Kullanımı zor olabilir. Zamanla alışırız. Bu uygulamaları çalıştırabilecek, HDD kullanımına uygun hangi dağıtımlar var?

Son düzenleme:
Sistemim: "i5 6400/ GTX 1050 Ti Expedition/ MSI B250M GAMING PRO/1 TB HDD/ Deep cool kendomen kasa/ 2x8GB 2133 MHz RAM". 3 ay sonra SSD alacağım. Windows 10 Pro kullanıyorum. HDD sıkıntı oluyor. Şu aralar oyun olarak sadece CS:GO oynuyorum. Visual Studio ve PyCharm kullanıyorum. Daha önce rasberry kullandım. Onun dışında Linux tarzı başka tecrübem yok. Zoom'da kullanılıyor bu aralar. Kullanımı zor olabilir. Zamanla alışırız. Bu uygulamaları çalıştırabilecek, HDD kullanımına uygun hangi dağıtımlar var?

Linux Mint veya Ubuntu.

Son düzenleme:
Kullandığınız programlar ve oyunlar Linux ile uyumlu. Visual Studio yerine Visual Studio code var onu kullanabilirsin. Yeni geçeceğiniz için sizin için en iyisi Mint.

Linux Mint, Ubuntu ve biraz zor olsa da Kali Linux.

Yanlış bilgi veriyorsun. Kali'yi ne yapacak? Ubuntu'yu sistemi rahat bir şekilde çalıştırır.

Neden biraz zor?

Kali diğer dağıtımlara göre biraz zor bence ondan öyle dedim.

Kullandığınız programlar ve oyunlar Linux ile uyumlu. Visual Studio yerine Visual Studio code var onu kullanabilirsin. Yeni geçeceğiniz için sizin için en iyisi Mint.

Yanlış bilgi veriyorsun. Kali'yi ne yapacak? Ubuntu'yu sistemi rahat bir şekilde çalıştırır.

Önerdim sadece yanlış bilgilendirmedim.

Visual Studio'yu IDE olarak Linux üzerinde bulamasan da text editor versiyonu olan VS Code kullanabilirsin. Yine de C# ile çalışıyorsan dualboot kullanman daha iyi olackatır. PyCharm'ı rahatlıkla kullanabilirsin.

Dağıtım olarak Linux Mint Cinnamon öneriyorum. Hem gözüne hem sistemine hem de yeni olduğun için sana hitap eder. :)

Geri
Yukarı