GTX 1050 Ti sistem kasıyor ve yeniden başlatınca düzeliyor

Vileblood

Decapat
Bazen bilgisayarımı açıyorum ve oyuna giriyorum girdiğimde aldığım FPS normal oluyor fakat drop yiyorum, hangi oyun olduğu hiç fark etmiyor tost makinesi ile oynanan oyunda da drop giriyor, sistem isteyen oyunda da. CPU, GPU, RAM, disk kullanımı ve ısılar normal oluyor, onlarda hiçbir sıkıntı olmuyor, daha sonra PC'yi restartlıyorum ve sorun düzeliyor. Bilgisayara korsan oyun veya yazılım yüklemedim. Neden böyle oluyor? Bilgili biri cevap verirse sevinirim.

Not: Sorun çok sık yaşanmıyor. 10 günde bir falan düşük ihtimalle oluyor. Windows CMD ile etkinleştirildi. (En geç 1 aya OEM Key alıp onu kullanmaya başlayacağım, merak etmeyin.)

Sistem özelliklerim.

Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB.
Bellek: 8 GB RAM.
Depolama: 500GB SSD.
Anakart: H410M-H
İşlemci: i5-10400F.
İsletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit (Windows CMD ile etkinleştirildi, en geç 1 aya OEM Key alıp onu kullanmaya başlayacağım merak etmeyin.)

Bazen bilgisayarımı açıyorum ve oyuna giriyorum girdiğimde aldığım FPS normal oluyor fakat drop yiyorum, hangi oyun olduğu hiç fark etmiyor tost makinesi ile oynanan oyunda da drop giriyor, sistem isteyen oyunda da. CPU, GPU, RAM, disk kullanımı ve ısılar normal oluyor, onlarda hiçbir sıkıntı olmuyor, daha sonra PC'yi restartlıyorum ve sorun düzeliyor. Bilgisayara korsan oyun veya yazılım yüklemedim. Neden böyle oluyor? Bilgili biri cevap verirse sevinirim.

Not: Sorun çok sık yaşanmıyor. 10 günde bir falan düşük ihtimalle oluyor. Windows CMD ile etkinleştirildi. (en geç 1 aya OEM Key alıp onu kullanmaya başlayacağım, merak etmeyin.)

Sistem özelliklerim.

Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB.
Bellek: 8 GB RAM.
Depolama: 500GB SSD.
Anakart: H410M-H
İşlemci: i5-10400F.
İsletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit (Windows CMD ile etkinleştirildi, en geç 1 aya OEM Key alıp onu kullanmaya başlayacağım merak etmeyin.)

Bu sorun bende de var nedenini bulamadım 1 yıldır.
Mesela CS:GO'da 250 300 FPS alıyorum ama 30 FPS gibi oluyor.

Ekran kartını kaldırın ve yeniden yükleyin.

Ekran kartını kaldırın ve yeniden yükleyin.
Bilgisayarı yeni sıfırladım sürücülerde geforce experience uygulamasından temiz kurulum ile kurdum sizin dediğiniz işlemi yapmış gibi oldum yani ama sorun yine oluyor driverların hiçbirinde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.Ama sorun ondan bundan kaynaklanmıyorsa neyden kaynaklanıyorki.

Geri
Yukarı