GTX 1050 Ti sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Hoş geldiniz, size yardım etmem için ilk öncelikle dosyayı erişime açın.

Google Drive üzerinden dosyayı erişime açarsanız minidump dosyasını analiz etmeye çalışacağım.

Hoş geldiniz, size yardım etmem için ilk öncelikle dosyayı erişime açın.

Google Drive üzerinden dosyayı erişime açarsanız minidump dosyasını analiz etmeye çalışacağım.

Umarım dediğinizi yapabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve aşağıda verdiğim en güncel NVIDIA sürücüsünü bilgisayara kurun.
  • Intel chipset sürücüsünüzü güncelleyin.
    • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
      Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • Intel HD Graphics sürücüsünü güncelleyin.
    • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
      Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu girin: SFC /scannow %100 olmasını bekleyin.
  • Hard Disk Sentinel HTML raporunuzu paylaşın.
  • Anti virüs ile sistemi taratın ve zararlı bulursa temizleyin. Kaspersky, Bitdefender vb yazılım kullanabilirsiniz.
Dediklerimi uygulayın ve istediğim Hard Disk Sentinel HTML raporunu paylaşmayı unutmayın. Eğer sorunun çözüldüğünü düşünürseniz konuda belirtmeyi unutmayın. :)

Merhaba. Öncelikle ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
Sırasıyla tüm dediklerinizi adım adım yapmaya çalıştım.
Fakat intel grafik sürücüsünü güncellerken sıkıntı yaşadım. Sistem gereksinimlerini kaldırmıyor gibisinden bir uyarı aldım. Sanırım bu ddu ile ekran kartı kaldırma işleminden sonra oldu.
Sonrasında kendimde biraz kurcalayınca intel grafik sürücüsünü güncellemeye çalıştım.
Bu işlemler aşamasında bilgisayarım yine 1 defa olmak üzere mavi ekran hatası verip yeniden başlatıldı.
Dediğiniz scannow'un %100 olmasını bekledim ve istediğiniz raporu aşağıdaki şekilde indirdim.

Merhaba. Öncelikle ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
Sırasıyla tüm dediklerinizi adım adım yapmaya çalıştım.
Fakat intel grafik sürücüsünü güncellerken sıkıntı yaşadım. Sistem gereksinimlerini kaldırmıyor gibisinden bir uyarı aldım. Sanırım bu ddu ile ekran kartı kaldırma işleminden sonra oldu.
Sonrasında kendimde biraz kurcalayınca intel grafik sürücüsünü güncellemeye çalıştım.
Bu işlemler aşamasında bilgisayarım yine 1 defa olmak üzere mavi ekran hatası verip yeniden başlatıldı.
Dediğiniz scannow'un %100 olmasını bekledim ve istediğiniz raporu aşağıdaki şekilde indirdim.

DISM aracını uygulayın.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Memtest86 testi yapabilirseniz yapın. Bu konuda aşırı ısrarcı değilim, müsait bir zamanınız varsa yapabilirsiniz. Memtest86 testi biraz uzun sürüyor, ek olarak bu test RAM'lerin sağlamlığını kontrol ediyor.

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

DISM aracını uygulayın.

Memtest86 testi yapabilirseniz yapın. Bu konuda aşırı ısrarcı değilim, müsait bir zamanınız varsa yapabilirsiniz. Memtest86 testi biraz uzun sürüyor, ek olarak bu test RAM'lerin sağlamlığını kontrol ediyor.

Dediğiniz DISM aracını uyguladım ve gece Memtest86 testini yaptım.
WhatsApp Image 2022-03-02 at 20.58.26.jpeg

DISM aracını uygulayın.

2 kez daha aldım.

Dosya Ekleri

• dsim.png
    dsim.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Değişik bir sorun var sanırım, net olarak sorunu belirleyemedim. 😐

Ekran kartı sürücünüzü güncelldiniz değil mi? Güncellemediyseniz güncelleyin, çünkü minidumpta ekran kartı ile alakalı birkaç hata kodu gördüm o yüzden tekrar hatırlatayım dedim. OCCT yazılımı ile ekran kartına 10-15 dakika boyunca test edebilir misin? Bu test ise ekran kartında donanımsal sorun var mı diye kontrol edicek.

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın.

Geri
Yukarı