GTX 1050 Ti sistem oyundayken kapanıyor

enesakyzz

Decapat
Daha fazla  
Dostlar, ben ASUS Cerberus GTX 1050 Ti kullanıyorum bilgisayarım GTA 5 Valorant LoL gibi oyunları rahatlıkla kaldırıyordu. Bir gün geç açılmaya başladı sorun etmedim kullanmaya devam ettim ama bugün hiçbir oyunu açmıyor oyun açıldıktan 2 3 dakika sonra donmaya başlıyor ve aniden bilgisayar kapanıyor bilgisayar normal kullanımda mükemmel film izleme şarkı dinleme de sorunsuz ama iş ekran kartına yük bindirmeye geldi mi aniden donup kapanıyor FurMark testi yaparken 2 3 dakika normal gitti 50 60 derecede 50 55 FPS'de sonrasında da çöktü. İnternetten baktım VRAM arızası dediler VRAM kullanımı görev yöneticisinde böyle gözüküyor acaba sorun nedir tecrübelerinize güvenerek soruyorum var mıdır yardım edebilecek?

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-20_220712.png
    resim_2021-10-20_220712.png
    49,4 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için oyuna giriyorum 2 3 dakika normal fps değerlerinde gidiyor sonrasında bir anda sürekli olarak drop girmeye başlıyor ve direkt olarak kapanıyor bilgisayar hiç bir hata yazısı ekrana gelmiyor.
Amd Ryzen 5 1600 Hyperx fury 8 gb 2600 mhz ram asus cerberus gtx 1050 ti gigabyte a320m s2h
samsung m2 970 evo plus 250 gb , barracuda 7200 rpm 500 gb hdd frisby 400 w psu
Sorun yaşamadan önce oyun oynarken sıcaklık değerleri nelerdi?
Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, işlemcim mesela valorant oynarken 50 civarlarında idi ekran kartım ise 60 65 civarlarında idi ama şuan içinde sıcaklık ile ilgili bi problemim yok diye düşünüyorum soğutucu fanlarım iyi bir şekilde çalışıyorlar.

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için oyuna giriyorum 2 3 dakika normal fps değerlerinde gidiyor sonrasında bir anda sürekli olarak drop girmeye başlıyor ve direkt olarak kapanıyor bilgisayar hiç bir hata yazısı ekrana gelmiyor.

Amd Ryzen 5 1600 Hyperx fury 8 gb 2600 mhz ram asus cerberus gtx 1050 ti gigabyte a320m s2h
samsung m2 970 evo plus 250 gb , barracuda 7200 rpm 500 gb hdd frisby 400 w psu

Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, işlemcim mesela valorant oynarken 50 civarlarında idi ekran kartım ise 60 65 civarlarında idi ama şuan içinde sıcaklık ile ilgili bi problemim yok diye düşünüyorum soğutucu fanlarım iyi bir şekilde çalışıyorlar.
Oyunlar hangi diske kurulu?

Pc hata almadanmı kapanıyor eğer hata alıyorsa bize bilgi verebilirsiniz yardımcı olmak için.
Öncelikle kusura bakmayın yoğun çalıştığım için göremedim mesajınızı bazen hata vererek çoğu zaman ise direkt olarak siyah ekran alıyorum error verdiğinde ise error şu oluyor
''Whea Uncorrectable Error''
Sorun yaşamadan önce oyun oynarken sıcaklık değerleri nelerdi?
Çok normal değerlerde yani açıldığında tertemiz gözüküyor bilgisayar ama maalesef sorun çıkartıyor ısı sorunu olduğunu düşünmüyorum soğutmam gayet yeterli hem kasam hem fanlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı