GTX 1050 Ti Sistem Yükseltme

sarpersimsek

Hectopat
Öncelikle sahip olduğum bilgisayarın özellikleri;

-İ5 4460 3.2GHz
-ASUS H81M-D
-MSI GTX 1050 Ti
-8 GB RAM

Sistem biraz eskimekte veya eskidi diyebilirim biraz oynama yapmak istiyorum fakat işin içinden çıkamadım şöyle izah etmek isterim;

Şuan hazırda kullandığım ana kart ve işlemciyi değiştirmeyip GTX 1050 Ti ekran kartını GTX 1060 3GB ile güncelleyip, sisteme 8 GB RAM daha eklemek. Zira bu işlemin değişim parçaları hazır 1000-1200TL arasında bir rakama tekabül edecek.

Gelelim kafamı karıştıran kısma. Sistemi komple 2000-2500 civarı bir fiyata elden çıkarıp 4000TL civarı bir rakama bunun biraz daha üzerine çıkabilmem mümkün fakat bu rakam etrafı ideal bir PC mi toplamalıyım? Siz olsanız ne yapardınız ya da buna bir alternatif üretebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem DDR4 sisteme geçmeniz.

İşlemci-RAM-Anakart 2. el olarak satıp yeni İşlemci-RAM-Anakart alıp SSD takviyesi yaparak, GTX 1050ti ekran kartı ile güzel bir sisteme geçiş yapmış olursunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı